Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje komt met miljardensteun voor toerismebranche

Spanje komt met miljardensteun voor toerismebranche

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Spanje trekt ruim 4 miljard euro uit om de toerismesector te helpen herstellen na een maandenlange sluiting van hotels en toeristische attracties vanwege het coronavirus. De eerste toeristen uit een aantal Europese landen kunnen aanstaande zondag voor het eerst sinds de piek van de virusuitbraak Spanje binnenreizen.

Het steunpakket bevat financiële middelen voor bedrijven om de nodige voorzorgmaatregelen, zoals extra schoonmaak, te treffen. Een flink deel, van ruim 800 miljoen euro is uitgetrokken voor vernieuwingen, zoals digitale diensten die fysiek contact tussen personeel en klanten helpen beperken, installatie van hernieuwbare energiebronnen en renovatie van faciliteiten. Verder bestaat ruim de helft van het steunpakket uit leningen voor bedrijven, waar de Spaanse regering garant voor staat. Daarnaast kunnen ondernemingen uit de branche in aanmerking komen voor een opschorting van hun hypotheekverplichtingen.

Vanwege het verkorte zomerseizoen staan tienduizenden banen in de Spaanse toerismebranche op de tocht. Het personeel bij hotels en restaurants verdient namelijk het merendeel van zijn jaarlijkse inkomen tussen mei en september. Daarnaast zijn de vooruitzichten voor de komende jaren ook niet gunstig. De Spaanse centrale bank denkt dat de werkloosheid in het Zuid-Europese land boven de 17 procent zal blijven tot minstens 2022.

De Spaanse economie is zeer afhankelijk van toerisme en krijgt daarom een sterkere economische klap van de coronacrisis dan andere Europese landen. Vorig jaar kwamen meer dan 80 miljoen toeristen naar Spanje met vakantie. Daarmee behoort het land tot de populairste reisbestemmingen ter wereld.

Meer uit Financieel

Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

2 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

2 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

3 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

3 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

4 uur geleden
Milieudefensie: Pols nam op alle fronten afstand van verleden

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.

4 uur geleden