Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje komt met miljardensteun voor toerismebranche

Spanje komt met miljardensteun voor toerismebranche

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Spanje trekt ruim 4 miljard euro uit om de toerismesector te helpen herstellen na een maandenlange sluiting van hotels en toeristische attracties vanwege het coronavirus. De eerste toeristen uit een aantal Europese landen kunnen aanstaande zondag voor het eerst sinds de piek van de virusuitbraak Spanje binnenreizen.

Het steunpakket bevat financiële middelen voor bedrijven om de nodige voorzorgmaatregelen, zoals extra schoonmaak, te treffen. Een flink deel, van ruim 800 miljoen euro is uitgetrokken voor vernieuwingen, zoals digitale diensten die fysiek contact tussen personeel en klanten helpen beperken, installatie van hernieuwbare energiebronnen en renovatie van faciliteiten. Verder bestaat ruim de helft van het steunpakket uit leningen voor bedrijven, waar de Spaanse regering garant voor staat. Daarnaast kunnen ondernemingen uit de branche in aanmerking komen voor een opschorting van hun hypotheekverplichtingen.

Vanwege het verkorte zomerseizoen staan tienduizenden banen in de Spaanse toerismebranche op de tocht. Het personeel bij hotels en restaurants verdient namelijk het merendeel van zijn jaarlijkse inkomen tussen mei en september. Daarnaast zijn de vooruitzichten voor de komende jaren ook niet gunstig. De Spaanse centrale bank denkt dat de werkloosheid in het Zuid-Europese land boven de 17 procent zal blijven tot minstens 2022.

De Spaanse economie is zeer afhankelijk van toerisme en krijgt daarom een sterkere economische klap van de coronacrisis dan andere Europese landen. Vorig jaar kwamen meer dan 80 miljoen toeristen naar Spanje met vakantie. Daarmee behoort het land tot de populairste reisbestemmingen ter wereld.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

5 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

8 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

9 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

10 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

10 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

10 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

12 uur geleden