Spanje komt met miljardenpakket voor hulp aan overstromingsgebied
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje komt met een hulppakket van 10,6 miljard euro om de regio's te helpen die de afgelopen week door zware overstromingen werden getroffen, maakte premier Pedro Sánchez dinsdag bekend. De maatregelen zijn onderdeel van een "plan voor wederopbouw en herstel".
De premier noemde de maatregelen "een goede eerste stap". 838 miljoen is bedoeld om rechtstreeks uit te keren aan mensen die zijn getroffen door de ramp. Een deel van de steun bestaat uit leningen voor renovatiewerkzaamheden.
Hij zei verder dat binnen drie dagen het aantal ingezette soldaten en politieagenten in de overstromingsgebieden is verdubbeld. In de regio Valencia zijn nu bijna 15.000 soldaten en agenten ingezet.
Vooral de regio Valencia werd zwaar getroffen door de overstromingen. In totaal vielen zeker 217 doden door de overstromingen, de dodelijkste in de recente geschiedenis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
7 uur geleden