Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje komt met miljardenpakket voor hulp aan overstromingsgebied

Spanje komt met miljardenpakket voor hulp aan overstromingsgebied

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje komt met een hulppakket van 10,6 miljard euro om de regio's te helpen die de afgelopen week door zware overstromingen werden getroffen, maakte premier Pedro Sánchez dinsdag bekend. De maatregelen zijn onderdeel van een "plan voor wederopbouw en herstel".

De premier noemde de maatregelen "een goede eerste stap". 838 miljoen is bedoeld om rechtstreeks uit te keren aan mensen die zijn getroffen door de ramp. Een deel van de steun bestaat uit leningen voor renovatiewerkzaamheden.

Hij zei verder dat binnen drie dagen het aantal ingezette soldaten en politieagenten in de overstromingsgebieden is verdubbeld. In de regio Valencia zijn nu bijna 15.000 soldaten en agenten ingezet.

Vooral de regio Valencia werd zwaar getroffen door de overstromingen. In totaal vielen zeker 217 doden door de overstromingen, de dodelijkste in de recente geschiedenis.

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

35 minuten geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

2 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

4 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

6 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

7 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

8 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

8 uur geleden