
Spanje komt bij EK eindelijk op stoom: 5-0 tegen Slowakije
SEVILLA (ANP) - Spanje heeft bij het EK voetbal eindelijk de ware kwaliteiten getoond. Na twee povere remises sloeg de ploeg van bondscoach Luis Enrique in de laatste groepswedstrijd hard toe. Slowakije bezweek in Sevilla onder de Spaanse druk en de Spaanse hitte: 5-0. Als nummer 2 van groep E speelt Spanje in de achtste finale maandag tegen Kroatië in Kopenhagen.
Spanje trad aan met vier wijzigingen in het basisteam, onder wie aanvoerder Sergio Busquets die helemaal is hersteld van een coronabesmetting. De ploeg van Enrique ging vanaf de aftrap in een hoog tempo op jacht naar de openingstreffer. Juist een gebrek aan snelheid in de Spaanse aanvalsopbouw was het belangrijkste kritiekpunt na de teleurstellende groepsduels met Zweden (0-0) en Polen (1-1).
In het aanhoudende overwicht van Spanje kreeg Álvaro Morata de beste kans. De spits van Juventus mocht een strafschop nemen na een wilde charge van Jakub Hromada op Koke. Pol van Boekel maakte namens de VAR arbiter Björn Kuipers attent op de Slowaakse overtreding. De Nederlandse arbiter ging langs de lijn zelf de beelden nog even terugkijken en nam daarna de juiste beslissing: strafschop.
Eigen doel
Doelman Martin Dubravka keerde in de 12e minuut het schot van 11 meter van Morata fraai. In de voorgaande EK-wedstrijd tegen Polen miste Gerard Moreno bij een stand van 1-1 ook al een strafschop namens Spanje (paal).
Na een half uur was Dubravka de schlemiel bij Slowakije. Na een schot van Pablo Sarabia op de lat sloeg hij de dalende bal pardoes in eigen doel: 1-0. Vlak voor de rust verdubbelde Aymeric Laporte de marge met een bekeken kopbal: 2-0.
Na de rust gaf Slowakije zich over. Door treffers van Sarabia, invaller Ferran Torres en Juraj Kucka (eigen doel) boekte het ontketende Spanje een klinkende zege.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Piet van der Pol is de nieuwe algemeen directeur van het naar de Eredivisie gepromoveerde FC Volendam. De 53-jarige Beverwijker volgt Cees Driebergen op. Driebergen maakte na vorig seizoen bekend te vertrekken.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een verdediger aan de selectie toegevoegd. De Limburgers nemen Marko Kerkez over van Partizan Belgrado. Dinsdag meldde Fortuna al de komst van Indonesisch international Justin Hubner.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Kevin van Veen vertrekt bij FC Groningen. De 34-jarige spits had nog een contract voor een jaar bij het elftal van trainer Dick Lukkien, maar beide partijen hebben besloten die overeenkomst te ontbinden. Dat meldt FC Groningen.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Scheidsrechters in de Bundesliga en Tweede Bundesliga lichten voortaan beslissingen die ze nemen na het bekijken van videobeelden in stadions toe. Dat is besloten na een succesvolle proefperiode, meldt de Deutsche Fussball Liga (DFL).
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt Mohamed Nassoh over van Sparta Rotterdam. De 22-jarige middenvelder ondertekent bij de Brabanders een contract voor vier seizoenen. Nassoh is de zesde nieuweling in de selectie van NAC voor het komende seizoen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht roemde een dag voor de tweede ontmoeting met FC Sheriff in de tweede voorronde van de Europa League de teamgeest bij FC Utrecht. De club kwam vorige week in Moldavië met 1-0 achter, maar won uiteindelijk met 3-1 en is daardoor dicht bij de volgende ronde.
8 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De overgang van Granit Xhaka van Bayer Leverkusen naar Sunderland is afgerond. Voor naar schatting 20 miljoen euro verruilt de Zwitsers/Albanese middenvelder de Bundesliga voor de Premier League. Het is een terugkeer, want Xhaka voetbalde tussen 2016 en 2023 bij Arsenal.
9 uur geleden