Spanje komt bij EK eindelijk op stoom: 5-0 tegen Slowakije
SEVILLA (ANP) - Spanje heeft bij het EK voetbal eindelijk de ware kwaliteiten getoond. Na twee povere remises sloeg de ploeg van bondscoach Luis Enrique in de laatste groepswedstrijd hard toe. Slowakije bezweek in Sevilla onder de Spaanse druk en de Spaanse hitte: 5-0. Als nummer 2 van groep E speelt Spanje in de achtste finale maandag tegen Kroatië in Kopenhagen.
Spanje trad aan met vier wijzigingen in het basisteam, onder wie aanvoerder Sergio Busquets die helemaal is hersteld van een coronabesmetting. De ploeg van Enrique ging vanaf de aftrap in een hoog tempo op jacht naar de openingstreffer. Juist een gebrek aan snelheid in de Spaanse aanvalsopbouw was het belangrijkste kritiekpunt na de teleurstellende groepsduels met Zweden (0-0) en Polen (1-1).
In het aanhoudende overwicht van Spanje kreeg Álvaro Morata de beste kans. De spits van Juventus mocht een strafschop nemen na een wilde charge van Jakub Hromada op Koke. Pol van Boekel maakte namens de VAR arbiter Björn Kuipers attent op de Slowaakse overtreding. De Nederlandse arbiter ging langs de lijn zelf de beelden nog even terugkijken en nam daarna de juiste beslissing: strafschop.
Eigen doel
Doelman Martin Dubravka keerde in de 12e minuut het schot van 11 meter van Morata fraai. In de voorgaande EK-wedstrijd tegen Polen miste Gerard Moreno bij een stand van 1-1 ook al een strafschop namens Spanje (paal).
Na een half uur was Dubravka de schlemiel bij Slowakije. Na een schot van Pablo Sarabia op de lat sloeg hij de dalende bal pardoes in eigen doel: 1-0. Vlak voor de rust verdubbelde Aymeric Laporte de marge met een bekeken kopbal: 2-0.
Na de rust gaf Slowakije zich over. Door treffers van Sarabia, invaller Ferran Torres en Juraj Kucka (eigen doel) boekte het ontketende Spanje een klinkende zege.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
27 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
4 uur geleden