Spanje klopt Duitsland na intensief duel en bereikt laatste vier
STUTTGART (ANP) - Spanje is er op het EK voetbal in geslaagd om gastland Duitsland te elimineren. Vlak voor het einde van de verlenging kopte de ingevallen Mikel Merino de 2-1 binnen. In de reguliere speeltijd had Dani Olmo de 1-0 voor Spanje gemaakt. Vlak voor tijd maakte Florian Wirtz echter gelijk. De Spanjaarden nemen het bij de laatste vier op tegen Frankrijk of Portugal.
In een bij vlagen harde ontmoeting leek een doelpunt van Olmo kort na rust de doorslag te geven. Olmo had kort na het begin van de wedstrijd Pedri op het middenveld vervangen. Hij raakte namelijk aan zijn linkerknie geblesseerd in een duel met Toni Kroos. De harde overtreding werd door scheidsrechter Anthony Taylor niet bestraft met geel. Even later kwam Kroos wederom goed weg bij een charge op Lamine Yamal.
Beide ploegen verschenen in de eerste helft af en toe dreigend voor het doel van de tegenstander. Kai Havertz kreeg enkele mogelijkheden namens de Duitsers, maar hij wist de Spaanse keeper Unai Simón niet te passeren. Aan de andere kant pareerde collega Manuel Neuer een afstandsschot van Olmo.
Spaanse voorsprong
Kort na de pauze was Álvaro Morata dicht bij een Spaanse voorsprong. Na een assist van Yamal schoot de spits uit de draai over. Even later lag de bal toch in het Duitse doel. De aan de aandacht ontsnapte Olmo kon op aangeven van Yamal binnenschuiven.
Duitsland gaf niet op en kreeg in een intensief duel kansen op de gelijkmaker. De ingevallen Robert Andrich stuitte op Simon en Niclas Füllkrug, een andere invaller, trof de paal. In de slotminuten viel dan toch de 1-1. De ontmoeting leek vervolgens op strafschoppen uit te draaien, maar Merino besliste anders.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
8 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
15 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
17 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
17 uur geleden