Spanje klopt Duitsland na intensief duel en bereikt laatste vier
STUTTGART (ANP) - Spanje is er op het EK voetbal in geslaagd om gastland Duitsland te elimineren. Vlak voor het einde van de verlenging kopte de ingevallen Mikel Merino de 2-1 binnen. In de reguliere speeltijd had Dani Olmo de 1-0 voor Spanje gemaakt. Vlak voor tijd maakte Florian Wirtz echter gelijk. De Spanjaarden nemen het bij de laatste vier op tegen Frankrijk of Portugal.
In een bij vlagen harde ontmoeting leek een doelpunt van Olmo kort na rust de doorslag te geven. Olmo had kort na het begin van de wedstrijd Pedri op het middenveld vervangen. Hij raakte namelijk aan zijn linkerknie geblesseerd in een duel met Toni Kroos. De harde overtreding werd door scheidsrechter Anthony Taylor niet bestraft met geel. Even later kwam Kroos wederom goed weg bij een charge op Lamine Yamal.
Beide ploegen verschenen in de eerste helft af en toe dreigend voor het doel van de tegenstander. Kai Havertz kreeg enkele mogelijkheden namens de Duitsers, maar hij wist de Spaanse keeper Unai Simón niet te passeren. Aan de andere kant pareerde collega Manuel Neuer een afstandsschot van Olmo.
Spaanse voorsprong
Kort na de pauze was Álvaro Morata dicht bij een Spaanse voorsprong. Na een assist van Yamal schoot de spits uit de draai over. Even later lag de bal toch in het Duitse doel. De aan de aandacht ontsnapte Olmo kon op aangeven van Yamal binnenschuiven.
Duitsland gaf niet op en kreeg in een intensief duel kansen op de gelijkmaker. De ingevallen Robert Andrich stuitte op Simon en Niclas Füllkrug, een andere invaller, trof de paal. In de slotminuten viel dan toch de 1-1. De ontmoeting leek vervolgens op strafschoppen uit te draaien, maar Merino besliste anders.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
1 dag geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
1 dag geleden