Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje klopt Duitsland na intensief duel en bereikt laatste vier

Spanje klopt Duitsland na intensief duel en bereikt laatste vier

STUTTGART (ANP) - Spanje is er op het EK voetbal in geslaagd om gastland Duitsland te elimineren. Vlak voor het einde van de verlenging kopte de ingevallen Mikel Merino de 2-1 binnen. In de reguliere speeltijd had Dani Olmo de 1-0 voor Spanje gemaakt. Vlak voor tijd maakte Florian Wirtz echter gelijk. De Spanjaarden nemen het bij de laatste vier op tegen Frankrijk of Portugal.

In een bij vlagen harde ontmoeting leek een doelpunt van Olmo kort na rust de doorslag te geven. Olmo had kort na het begin van de wedstrijd Pedri op het middenveld vervangen. Hij raakte namelijk aan zijn linkerknie geblesseerd in een duel met Toni Kroos. De harde overtreding werd door scheidsrechter Anthony Taylor niet bestraft met geel. Even later kwam Kroos wederom goed weg bij een charge op Lamine Yamal.

Beide ploegen verschenen in de eerste helft af en toe dreigend voor het doel van de tegenstander. Kai Havertz kreeg enkele mogelijkheden namens de Duitsers, maar hij wist de Spaanse keeper Unai Simón niet te passeren. Aan de andere kant pareerde collega Manuel Neuer een afstandsschot van Olmo.

Spaanse voorsprong

Kort na de pauze was Álvaro Morata dicht bij een Spaanse voorsprong. Na een assist van Yamal schoot de spits uit de draai over. Even later lag de bal toch in het Duitse doel. De aan de aandacht ontsnapte Olmo kon op aangeven van Yamal binnenschuiven.

Duitsland gaf niet op en kreeg in een intensief duel kansen op de gelijkmaker. De ingevallen Robert Andrich stuitte op Simon en Niclas Füllkrug, een andere invaller, trof de paal. In de slotminuten viel dan toch de 1-1. De ontmoeting leek vervolgens op strafschoppen uit te draaien, maar Merino besliste anders.

Meer uit Voetbal

Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

27 minuten geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

1 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

5 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

6 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

9 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

17 uur geleden