Spanje klopt Duitsland na intensief duel en bereikt laatste vier
STUTTGART (ANP) - Spanje is er op het EK voetbal in geslaagd om gastland Duitsland te elimineren. Vlak voor het einde van de verlenging kopte de ingevallen Mikel Merino de 2-1 binnen. In de reguliere speeltijd had Dani Olmo de 1-0 voor Spanje gemaakt. Vlak voor tijd maakte Florian Wirtz echter gelijk. De Spanjaarden nemen het bij de laatste vier op tegen Frankrijk of Portugal.
In een bij vlagen harde ontmoeting leek een doelpunt van Olmo kort na rust de doorslag te geven. Olmo had kort na het begin van de wedstrijd Pedri op het middenveld vervangen. Hij raakte namelijk aan zijn linkerknie geblesseerd in een duel met Toni Kroos. De harde overtreding werd door scheidsrechter Anthony Taylor niet bestraft met geel. Even later kwam Kroos wederom goed weg bij een charge op Lamine Yamal.
Beide ploegen verschenen in de eerste helft af en toe dreigend voor het doel van de tegenstander. Kai Havertz kreeg enkele mogelijkheden namens de Duitsers, maar hij wist de Spaanse keeper Unai Simón niet te passeren. Aan de andere kant pareerde collega Manuel Neuer een afstandsschot van Olmo.
Spaanse voorsprong
Kort na de pauze was Álvaro Morata dicht bij een Spaanse voorsprong. Na een assist van Yamal schoot de spits uit de draai over. Even later lag de bal toch in het Duitse doel. De aan de aandacht ontsnapte Olmo kon op aangeven van Yamal binnenschuiven.
Duitsland gaf niet op en kreeg in een intensief duel kansen op de gelijkmaker. De ingevallen Robert Andrich stuitte op Simon en Niclas Füllkrug, een andere invaller, trof de paal. In de slotminuten viel dan toch de 1-1. De ontmoeting leek vervolgens op strafschoppen uit te draaien, maar Merino besliste anders.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
15 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
40 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
13 uur geleden