Spanje in problemen na nederlaag bij Zweden
SOLNA (ANP) - Spanje heeft zichzelf de nodige problemen op de hals gehaald in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal, na de nederlaag van donderdag in Zweden. In Solna werd het 2-1 voor het thuisspelende elftal. In de stand hebben de Zweden nu 2 punten voorsprong op de favoriet en ook nog eens een wedstrijd meer te gaan. Alleen de nummer 1 plaatst zich rechtstreeks voor het WK, dat volgend jaar in Qatar wordt gehouden.
Het begin was uitermate boeiend. In de vijfde minuut kwam Spanje op voorsprong door Carlos Soler, die in zijn eerste interland scoorde na een fraaie aanval via Sergio Busquets, Álvaro Morata en Jordi Alba. Meteen van de aftrap maakten de Zweden gelijk. Voormalig Willem II-speler Alexander Isak scoorde, uitgerekend na een fout van Soler.
Na de hervatting kwamen de Zweden opnieuw op voorsprong. Viktor Claesson schoot de bal in de korte hoek, na een mooie voorbereidende actie van Dejan Kulusevski.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
14 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
18 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
1 dag geleden