Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje in coronacrisis op weg naar 'nieuw normaal'

Spanje in coronacrisis op weg naar 'nieuw normaal'

MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft dinsdag zijn kabinet een plan voor een geleidelijke terugkeer naar een "nieuw normaal" voorgelegd.

Ruim zes weken na het begin van een strikte lockdown vanwege de coronapandemie, zullen de versoepelingen in verschillende fasen en "asymmetrisch" plaatsvinden.

Volgens berichten in de media zullen de regels in het hele land waarschijnlijk dezelfde zijn. Ze kunnen echter in verschillende regio's worden vertraagd, afhankelijk van hoe ernstig een regio is getroffen.

Het hoofd van de socialistische regering zal waarschijnlijk later op de middag meer details verstrekken. Het is al bekend dat de bijna 47 miljoen Spanjaarden vanaf 2 mei waarschijnlijk met huisgenoten weer buiten mogen wandelen. Buiten sporten zou ook weer mogen.

Uitzonderlijke gevallen

Spanjaarden mogen sinds half maart alleen in uitzonderlijke gevallen het huis uit, bijvoorbeeld om naar het werk te rijden, de hond uit te laten of boodschappen te doen.

De eerste versoepeling vond al op zondag plaats: sinds die dag mogen kinderen tot 14 jaar - zij het met beperkingen en slechts één uur per dag - weer de straat op.

De cijfers geven hoop: voor de vijfde dag op rij werden meer genezen mensen geregistreerd dan nieuwe besmettingen.

Meer uit Buitenland

Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

27 minuten geleden
Regering Trump klaagt UCLA aan voor antisemitisme

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.

31 minuten geleden
Vermeende slachtoffers Epstein bezoeken State of the Union Trump

WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.

3 uur geleden
Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

5 uur geleden
Noorse koning Harald (89) opgenomen in ziekenhuis

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".

6 uur geleden
Iran: akkoord met VS binnen bereik, mits diplomatie voorop staat

TEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.

8 uur geleden
Diplomatieke aanvaring Frankrijk-VS lijkt gesust na telefoontje

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.

8 uur geleden