Spanje geeft ondanks beschuldigingen miljoenen extra aan UNRWA
MADRID (ANP/AFP/BELGA/RTR) - Spanje geeft de hulporganisatie voor Palestijnen van de Verenigde Naties UNRWA extra financiële hulp, een pakket van 3,5 miljoen euro. Andere landen hebben hun financiering van de UNRWA stilgelegd na Israëlische beschuldigingen dat twaalf medewerkers betrokken waren bij de aanval van Hamas op 7 oktober. De UNRWA heeft tienduizenden medewerkers.
Het geld komt bovenop ruim 18 miljoen euro die Spanje al in de hulporganisatie heeft gestoken. Buitenlandchef van de Europese Unie Josep Borrell deed zondag een oproep de hulp aan de UNRWA niet stop te zetten. Volgens Borrell is dat "buitenproportioneel en gevaarlijk". De buitenlandchef stelt dat het staken van de financiële steun "honderdduizenden levens op het spel zou zetten" van Palestijnen die afhankelijk zijn van de noodhulp.
De Belgische premier Alexander De Croo heeft na een gesprek met VN-gezant voor de wederopbouw van Gaza Sigrid Kaag gezegd dat België de financiële hulp aan de UNRWA niet zal stilleggen, werd maandag bekend. Landen als de Verenigde Staten, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Zweden hebben de hulp juist tijdelijk stopgezet. Ook Nederland heeft de hulp opgeschort, hoewel het geld voor dit jaar in januari al was overgemaakt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
1 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
10 uur geleden