Spanje geeft ondanks beschuldigingen miljoenen extra aan UNRWA
MADRID (ANP/AFP/BELGA/RTR) - Spanje geeft de hulporganisatie voor Palestijnen van de Verenigde Naties UNRWA extra financiële hulp, een pakket van 3,5 miljoen euro. Andere landen hebben hun financiering van de UNRWA stilgelegd na Israëlische beschuldigingen dat twaalf medewerkers betrokken waren bij de aanval van Hamas op 7 oktober. De UNRWA heeft tienduizenden medewerkers.
Het geld komt bovenop ruim 18 miljoen euro die Spanje al in de hulporganisatie heeft gestoken. Buitenlandchef van de Europese Unie Josep Borrell deed zondag een oproep de hulp aan de UNRWA niet stop te zetten. Volgens Borrell is dat "buitenproportioneel en gevaarlijk". De buitenlandchef stelt dat het staken van de financiële steun "honderdduizenden levens op het spel zou zetten" van Palestijnen die afhankelijk zijn van de noodhulp.
De Belgische premier Alexander De Croo heeft na een gesprek met VN-gezant voor de wederopbouw van Gaza Sigrid Kaag gezegd dat België de financiële hulp aan de UNRWA niet zal stilleggen, werd maandag bekend. Landen als de Verenigde Staten, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Zweden hebben de hulp juist tijdelijk stopgezet. Ook Nederland heeft de hulp opgeschort, hoewel het geld voor dit jaar in januari al was overgemaakt.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
2 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
5 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".
6 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."
8 uur geledenSOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
11 uur geleden