Spanje geeft ondanks beschuldigingen miljoenen extra aan UNRWA
MADRID (ANP/AFP/BELGA/RTR) - Spanje geeft de hulporganisatie voor Palestijnen van de Verenigde Naties UNRWA extra financiële hulp, een pakket van 3,5 miljoen euro. Andere landen hebben hun financiering van de UNRWA stilgelegd na Israëlische beschuldigingen dat twaalf medewerkers betrokken waren bij de aanval van Hamas op 7 oktober. De UNRWA heeft tienduizenden medewerkers.
Het geld komt bovenop ruim 18 miljoen euro die Spanje al in de hulporganisatie heeft gestoken. Buitenlandchef van de Europese Unie Josep Borrell deed zondag een oproep de hulp aan de UNRWA niet stop te zetten. Volgens Borrell is dat "buitenproportioneel en gevaarlijk". De buitenlandchef stelt dat het staken van de financiële steun "honderdduizenden levens op het spel zou zetten" van Palestijnen die afhankelijk zijn van de noodhulp.
De Belgische premier Alexander De Croo heeft na een gesprek met VN-gezant voor de wederopbouw van Gaza Sigrid Kaag gezegd dat België de financiële hulp aan de UNRWA niet zal stilleggen, werd maandag bekend. Landen als de Verenigde Staten, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Zweden hebben de hulp juist tijdelijk stopgezet. Ook Nederland heeft de hulp opgeschort, hoewel het geld voor dit jaar in januari al was overgemaakt.
Meer uit Buitenland
VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het dreigingsniveau van 'substantieel' naar 'ernstig', het op één na hoogste niveau. Dit gebeurt naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green op woensdag. Daarbij werden twee Joodse mannen neergestoken. Donderdag bleek dat de verdachte, die na interventie van een Joodse burgerwacht en de Britse politie kon worden ingerekend, eerder bekend was bij een terrorismepreventieprogramma.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla hebben op de laatste dag van hun staatsbezoek aan de VS afscheid genomen van president Donald Trump en first lady Melania Trump. Bij het vertrek prees Trump de Britse vorst nogmaals. "Wat mij betreft is hij de beste koning die er is", aldus de president, terwijl de echtparen poseerden voor foto's voordat ze het Witte Huis binnengingen.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het gevangenschap van de afgezette leider van Myanmar Aung San Suu Kyi (80) wordt versoepeld. De nieuwe president Min Aung Hlaing meldt in een verklaring dat hij haar straf heeft omgezet naar huisarrest.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.
2 uur geleden