
Spanje geeft ondanks beschuldigingen miljoenen extra aan UNRWA
MADRID (ANP/AFP/BELGA/RTR) - Spanje geeft de hulporganisatie voor Palestijnen van de Verenigde Naties UNRWA extra financiële hulp, een pakket van 3,5 miljoen euro. Andere landen hebben hun financiering van de UNRWA stilgelegd na Israëlische beschuldigingen dat twaalf medewerkers betrokken waren bij de aanval van Hamas op 7 oktober. De UNRWA heeft tienduizenden medewerkers.
Het geld komt bovenop ruim 18 miljoen euro die Spanje al in de hulporganisatie heeft gestoken. Buitenlandchef van de Europese Unie Josep Borrell deed zondag een oproep de hulp aan de UNRWA niet stop te zetten. Volgens Borrell is dat "buitenproportioneel en gevaarlijk". De buitenlandchef stelt dat het staken van de financiële steun "honderdduizenden levens op het spel zou zetten" van Palestijnen die afhankelijk zijn van de noodhulp.
De Belgische premier Alexander De Croo heeft na een gesprek met VN-gezant voor de wederopbouw van Gaza Sigrid Kaag gezegd dat België de financiële hulp aan de UNRWA niet zal stilleggen, werd maandag bekend. Landen als de Verenigde Staten, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Zweden hebben de hulp juist tijdelijk stopgezet. Ook Nederland heeft de hulp opgeschort, hoewel het geld voor dit jaar in januari al was overgemaakt.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/DPA/RTR) - De Franse, Duitse en Britse minister van Buitenlandse Zaken hebben na een overleg met hun Iraanse ambtgenoot gezegd dat ze de gesprekken met Iran over het nucleaire programma gaande willen houden. De ministers spraken vrijdag in Genève, samen met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, drie uur lang over de oorlog tussen Iran en Israël en over hoe die diplomatiek beëindigd zou kunnen worden. De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi zei na afloop ook bereid te zijn om verder te praten.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bevolen dat de prominente pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil wordt vrijgelaten.
30 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir zei vrijdag dat zijn land zich moet voorbereiden op een langdurige oorlog met Iran.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft gewaarschuwd dat het versterken van de Europese defensie een "reële en dreigende noodzaak" is. Dat zei de Spaanse vorst in een toespraak bij het Europacollege in Brugge. Het Spaanse kabinet verzet zich binnen de NAVO juist tegen hogere defensiebudgetten. Daarmee dreigt het de komende NAVO-top in Den Haag te verstoren.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De Roemeense president Nicusor Dan heeft de liberale politicus Ilie Bolojan benoemd als nieuwe premier. Zijn benoeming volgt op wekenlange onderhandelingen gericht op het vormen van een nieuwe regering na maanden van politieke onrust.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Vele duizenden Iraniërs hebben op deze vrijdagse gebedsdag in meerdere steden betoogd tegen Israël. De staatstelevisie toonde beelden van betogers die ook hun steun betuigden aan de regering en de geestelijken. Ook nieuwszender Al-Jazeera meldt massale betogingen voor vergelding en tegen de Israëlische aanvallen. Mensen gingen de straat op in Teheran, en onder meer in Isfahan, Mashad, Qom en Tabriz.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Britse Lagerhuis heeft vrijdag ingestemd met een wetsvoorstel om euthanasie in sommige gevallen te legaliseren. 314 parlementsleden stemden voor het wetsvoorstel, 291 stemden tegen. Als de wet wordt doorgevoerd gaat het om de grootste sociale wetswijziging in het Verenigd Koninkrijk in tientallen jaren.
3 uur geleden