Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje gaat ambassade in Kiev heropenen

Spanje gaat ambassade in Kiev heropenen

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Spaanse ambassade in de Oekraïense hoofdstad Kiev wordt weer operationeel. Premier Pedro Sánchez heeft tegen de Spaanse zender Antena3 TV gezegd dat de heropening ergens in de komende dagen zal plaatsvinden.

Spanje sloot, net als veel andere landen, zijn ambassade in Kiev aan het begin van de Russische invasie. Met de heropening wil Spanje laten zien dat het land de Oekraïense bevolking steunt, aldus Sánchez. Eerder besloten onder meer Frankrijk en Italië al om de deuren van hun ambassades weer te openen.

De Russische troepen zijn vertrokken uit de omgeving van Kiev en focussen zich nu op de oostelijke regio's Loehansk en Donetsk, terwijl ze andere gebieden met raketten bestoken. Na enkele weken van relatieve rust is Kiev in de afgelopen dagen opnieuw vanuit de lucht aangevallen.

Meer uit Buitenland

Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

6 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

8 uur geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

8 uur geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

8 uur geleden
Rock Werchter neemt maatregelen voor verwachte hitte

WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.

10 uur geleden
Trump zinspeelt op deportatie Tesla-baas Musk

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.

10 uur geleden
Recordaantal migranten steekt Kanaal over in eerste helft 2025

LONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.

10 uur geleden