
Spanje gaat ambassade in Kiev heropenen
MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Spaanse ambassade in de Oekraïense hoofdstad Kiev wordt weer operationeel. Premier Pedro Sánchez heeft tegen de Spaanse zender Antena3 TV gezegd dat de heropening ergens in de komende dagen zal plaatsvinden.
Spanje sloot, net als veel andere landen, zijn ambassade in Kiev aan het begin van de Russische invasie. Met de heropening wil Spanje laten zien dat het land de Oekraïense bevolking steunt, aldus Sánchez. Eerder besloten onder meer Frankrijk en Italië al om de deuren van hun ambassades weer te openen.
De Russische troepen zijn vertrokken uit de omgeving van Kiev en focussen zich nu op de oostelijke regio's Loehansk en Donetsk, terwijl ze andere gebieden met raketten bestoken. Na enkele weken van relatieve rust is Kiev in de afgelopen dagen opnieuw vanuit de lucht aangevallen.
Meer uit Buitenland
HOLON (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz vindt dat ayatollah Ali Khamenei dood moet. Bij een bezoek aan een raketinslag in Holon nabij Tel Aviv zei hij dat de Iraanse leider "niet langer kan blijven bestaan".
6 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De politie in Boedapest gaat het verbod van de regering op de pride van volgende week zaterdag handhaven. De liberale burgemeester Gergely Karacsony zei eerder dat de regering daar helemaal niets over te zeggen heeft, omdat het om een evenement van de gemeente gaat. Hij is nog steeds van plan om de viering van de lhbti-gemeenschap te laten doorgaan.
59 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin reist eind augustus naar China. Hij heeft daar onder meer een afspraak met de Chinese leider Xi Jinping, meldt het Kremlin. De twee leiders hebben deze donderdag met elkaar gebeld, bevestigen ook Chinese bronnen. De G7 en de opgelaaide strijd tussen Israël en Iran kwamen ook aan bod.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte voert een reorganisatie door op het hoofdkwartier. De afdelingen communicatie en personeelszaken zijn straks niet langer zelfstandig en de eerste gaat direct onder Ruttes staf vallen. De ingreep moet de NAVO "effectiever en efficiënter" laten werken en zou ook geld besparen, zeggen ingewijden.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft vrijdag in Genève een ontmoeting met zijn ambtgenoten uit Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk en EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Dat hadden internationale media eerder al gemeld op basis van diplomatieke bronnen, maar nu heeft Araghchi het overleg bevestigd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken verwijt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) partijdigheid en daarmee "een rol in deze onrechtvaardige oorlog". In een bericht op X haalt een woordvoerder van het Iraanse ministerie een CNN-interview van IAEA-topman Rafael Grossi aan. Daarin zegt Grossi dat er "geen bewijs is dat Iran systematisch werkt aan een nucleair wapen". Die uitspraak komt "te laat", vindt Iran.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat de aanval waarbij een ziekenhuis beschadigd raakte in Israël gericht was op commando- en inlichtingencentra van de krijgsmacht in de buurt. Het ziekenhuis werd "alleen blootgesteld aan de schokgolf", meldt staatspersbureau IRNA.
3 uur geleden