Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje eventuele tegenstander van Oranje in kwartfinales WK

Spanje eventuele tegenstander van Oranje in kwartfinales WK

AUCKLAND (ANP) - Mochten de voetbalsters van Oranje zich weten te plaatsen voor de kwartfinales van het WK, dan is Spanje daarin de tegenstander. Spanje was in Auckland in de achtste finales veel te sterk voor Zwitserland. Het werd liefst 5-1 in het Eden Park, waar ruim 43.000 toeschouwers aanwezig waren. Nooit eerder wist Spanje zich op het WK bij de laatste acht te scharen.

Bij rust leidden de Spaanse speelsters al met 4-1. Aitana Bonmatí was twee keer trefzeker in de eerste helft. De middenveldster van FC Barcelona opende in de 5e minuut de score en maakte er ook 3-1 van.

Kort na het openingsdoelpunt van Bonmatí werkte Laia Codina de bal op knullige wijze in eigen doel met een verkeerde terugspeelpass, maar Alba Redondo zette Spanje snel weer op voorsprong. Codina maakte haar fout goed door vlak voor rust voor het vierde Spaanse doelpunt te tekenen. In de tweede helft maakte Jennifer Hermoso er nog 5-1 van. Uitblinker Bonmatí en Hermoso werden een kwartier voor tijd gewisseld.

Zuid-Afrika

Opvallend genoeg had Zwitserland nog geen doelpunt geïncasseerd op het WK. De Zwitsers speelden in de poulefase twee keer doelpuntloos gelijk en wonnen met 2-0 van de Filipijnen.

Nederland neemt het zondag op tegen Zuid-Afrika. De winnaar daarvan treft Spanje aanstaande vrijdag.

Meer uit Voetbal

AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

1 uur geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

3 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

4 uur geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

5 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

6 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

6 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

7 uur geleden