Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje eventuele tegenstander van Oranje in kwartfinales WK

Spanje eventuele tegenstander van Oranje in kwartfinales WK

AUCKLAND (ANP) - Mochten de voetbalsters van Oranje zich weten te plaatsen voor de kwartfinales van het WK, dan is Spanje daarin de tegenstander. Spanje was in Auckland in de achtste finales veel te sterk voor Zwitserland. Het werd liefst 5-1 in het Eden Park, waar ruim 43.000 toeschouwers aanwezig waren. Nooit eerder wist Spanje zich op het WK bij de laatste acht te scharen.

Bij rust leidden de Spaanse speelsters al met 4-1. Aitana Bonmatí was twee keer trefzeker in de eerste helft. De middenveldster van FC Barcelona opende in de 5e minuut de score en maakte er ook 3-1 van.

Kort na het openingsdoelpunt van Bonmatí werkte Laia Codina de bal op knullige wijze in eigen doel met een verkeerde terugspeelpass, maar Alba Redondo zette Spanje snel weer op voorsprong. Codina maakte haar fout goed door vlak voor rust voor het vierde Spaanse doelpunt te tekenen. In de tweede helft maakte Jennifer Hermoso er nog 5-1 van. Uitblinker Bonmatí en Hermoso werden een kwartier voor tijd gewisseld.

Zuid-Afrika

Opvallend genoeg had Zwitserland nog geen doelpunt geïncasseerd op het WK. De Zwitsers speelden in de poulefase twee keer doelpuntloos gelijk en wonnen met 2-0 van de Filipijnen.

Nederland neemt het zondag op tegen Zuid-Afrika. De winnaar daarvan treft Spanje aanstaande vrijdag.

Meer uit Voetbal

FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

41 minuten geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

50 minuten geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

1 uur geleden
WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

11 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

14 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

18 uur geleden