Spanje eventuele tegenstander van Oranje in kwartfinales WK
AUCKLAND (ANP) - Mochten de voetbalsters van Oranje zich weten te plaatsen voor de kwartfinales van het WK, dan is Spanje daarin de tegenstander. Spanje was in Auckland in de achtste finales veel te sterk voor Zwitserland. Het werd liefst 5-1 in het Eden Park, waar ruim 43.000 toeschouwers aanwezig waren. Nooit eerder wist Spanje zich op het WK bij de laatste acht te scharen.
Bij rust leidden de Spaanse speelsters al met 4-1. Aitana Bonmatí was twee keer trefzeker in de eerste helft. De middenveldster van FC Barcelona opende in de 5e minuut de score en maakte er ook 3-1 van.
Kort na het openingsdoelpunt van Bonmatí werkte Laia Codina de bal op knullige wijze in eigen doel met een verkeerde terugspeelpass, maar Alba Redondo zette Spanje snel weer op voorsprong. Codina maakte haar fout goed door vlak voor rust voor het vierde Spaanse doelpunt te tekenen. In de tweede helft maakte Jennifer Hermoso er nog 5-1 van. Uitblinker Bonmatí en Hermoso werden een kwartier voor tijd gewisseld.
Zuid-Afrika
Opvallend genoeg had Zwitserland nog geen doelpunt geïncasseerd op het WK. De Zwitsers speelden in de poulefase twee keer doelpuntloos gelijk en wonnen met 2-0 van de Filipijnen.
Nederland neemt het zondag op tegen Zuid-Afrika. De winnaar daarvan treft Spanje aanstaande vrijdag.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
5 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
12 uur geleden