Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje eventuele tegenstander van Oranje in kwartfinales WK

Spanje eventuele tegenstander van Oranje in kwartfinales WK

AUCKLAND (ANP) - Mochten de voetbalsters van Oranje zich weten te plaatsen voor de kwartfinales van het WK, dan is Spanje daarin de tegenstander. Spanje was in Auckland in de achtste finales veel te sterk voor Zwitserland. Het werd liefst 5-1 in het Eden Park, waar ruim 43.000 toeschouwers aanwezig waren. Nooit eerder wist Spanje zich op het WK bij de laatste acht te scharen.

Bij rust leidden de Spaanse speelsters al met 4-1. Aitana Bonmatí was twee keer trefzeker in de eerste helft. De middenveldster van FC Barcelona opende in de 5e minuut de score en maakte er ook 3-1 van.

Kort na het openingsdoelpunt van Bonmatí werkte Laia Codina de bal op knullige wijze in eigen doel met een verkeerde terugspeelpass, maar Alba Redondo zette Spanje snel weer op voorsprong. Codina maakte haar fout goed door vlak voor rust voor het vierde Spaanse doelpunt te tekenen. In de tweede helft maakte Jennifer Hermoso er nog 5-1 van. Uitblinker Bonmatí en Hermoso werden een kwartier voor tijd gewisseld.

Zuid-Afrika

Opvallend genoeg had Zwitserland nog geen doelpunt geïncasseerd op het WK. De Zwitsers speelden in de poulefase twee keer doelpuntloos gelijk en wonnen met 2-0 van de Filipijnen.

Nederland neemt het zondag op tegen Zuid-Afrika. De winnaar daarvan treft Spanje aanstaande vrijdag.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

10 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

10 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

10 uur geleden
Ajax verslaat Fortuna Sittard en ziet Zintsjenko uitvallen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.

11 uur geleden
Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

12 uur geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

13 uur geleden
Ajax-aanwinst Zintsjenko valt direct geblesseerd uit

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.

13 uur geleden