Spanje eventuele tegenstander van Oranje in kwartfinales WK
AUCKLAND (ANP) - Mochten de voetbalsters van Oranje zich weten te plaatsen voor de kwartfinales van het WK, dan is Spanje daarin de tegenstander. Spanje was in Auckland in de achtste finales veel te sterk voor Zwitserland. Het werd liefst 5-1 in het Eden Park, waar ruim 43.000 toeschouwers aanwezig waren. Nooit eerder wist Spanje zich op het WK bij de laatste acht te scharen.
Bij rust leidden de Spaanse speelsters al met 4-1. Aitana Bonmatí was twee keer trefzeker in de eerste helft. De middenveldster van FC Barcelona opende in de 5e minuut de score en maakte er ook 3-1 van.
Kort na het openingsdoelpunt van Bonmatí werkte Laia Codina de bal op knullige wijze in eigen doel met een verkeerde terugspeelpass, maar Alba Redondo zette Spanje snel weer op voorsprong. Codina maakte haar fout goed door vlak voor rust voor het vierde Spaanse doelpunt te tekenen. In de tweede helft maakte Jennifer Hermoso er nog 5-1 van. Uitblinker Bonmatí en Hermoso werden een kwartier voor tijd gewisseld.
Zuid-Afrika
Opvallend genoeg had Zwitserland nog geen doelpunt geïncasseerd op het WK. De Zwitsers speelden in de poulefase twee keer doelpuntloos gelijk en wonnen met 2-0 van de Filipijnen.
Nederland neemt het zondag op tegen Zuid-Afrika. De winnaar daarvan treft Spanje aanstaande vrijdag.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
4 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden