Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje en Schotland zeker van EK na Spaanse zege op Noren

Spanje en Schotland zeker van EK na Spaanse zege op Noren

OSLO (ANP) - Spanje heeft zich door middel van een zege op Noorwegen gekwalificeerd voor het EK voetbal van 2024 in Duitsland. De Spanjaarden wonnen met 1-0 in de Noorse hoofdstad Oslo. Door de zege is ook Schotland in de groep verzekerd van kwalificatie voor het EK. Noorwegen kan beide landen niet meer inhalen.

Álvaro Morata leek Spanje al vroeg in de eerste helft op voorsprong te schieten. Zijn doelpunt werd na ingrijpen van de VAR echter afgekeurd wegens buitenspel. Daarna waren de Spanjaarden ook beter. De Noren zochten spits Erling Haaland, maar die kwam niet tot grote kansen.

In de tweede helft werd het alsnog 1-0 voor Spanje. Uit de rebound schoot Gavi raak, maar de beelden moesten lang worden teruggekeken om een antwoord te krijgen op de vraag of er geen buitenspelsituatie aan vooraf was gegaan. Scheidsrechter Tobias Stieler en de VAR keurden het doelpunt uiteindelijk goed.

Meer uit Voetbal

Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

2 minuten geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

5 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

7 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

7 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

7 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

8 uur geleden
Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

10 uur geleden