Spanje en Portugal in evenwicht in Nations League
SEVILLA (ANP) - De wedstrijd tussen Spanje en Portugal in de Nations League heeft geen winnaar opgeleverd. De wedstrijd in Sevilla eindigde in 1-1.
Bij Portugal, dat in 2019 de eerste editie van het Europese landentoernooi won door Nederland in de finale te verslaan, begon vedette Cristiano Ronaldo op de bank. Hij viel na ruim een uur in.
Álvaro Morata zette de thuisploeg na 25 minuten op 1-0. Hij rondde een Spaanse counter perfect af. De voorzet van Pablo Sarabia was op maat. Carlos Soler had even later de 2-0 op de voeten, maar zijn inzet stuitte op de Portugese doelman Diogo Costa.
Grote kansen
In de tweede helft kreeg Portugal een paar grote kansen op de gelijkmaker. In de 82e minuut was het raak. João Cancelo sprintte Jordi Alba eruit op de rechterflank en gaf een voorzet die Ricardo Horta kundig afmaakte.
In dezelfde poule uit de A-divisie won Tsjechië met 2-1 van Zwitserland. Jan Kuchta bracht de Tsjechen in Praag al snel op voorsprong, maar op slag van rust maakt Noah Okafor gelijk. In de tweede helft bezorgde de Zwitser Djibril Sow met een eigen doelpunt Tsjechië de winst.
Bij Tsjechië stond FC Twente-speler Michal Sadilek in de basis. Hij werd na 84 minuten gewisseld. Zijn teamgenoot bij Twente, Vaclav Cerny, bleef de hele wedstrijd op de bank.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
11 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
14 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
14 uur geleden