Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje en Frankrijk spelen op EK voor plek in finale

Spanje en Frankrijk spelen op EK voor plek in finale

MÜNCHEN (ANP) - Spanje en Frankrijk bepalen wie zich als eerste plaatst voor de finale van het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland. De twee toplanden treffen elkaar in de halve eindstrijd, die om 21.00 uur in de Allianz Arena in München begint.

Frankrijk werd voor aanvang van het toernooi door velen als grootste titelkandidaat gezien. De WK-finalist van Qatar maakte nog niet heel veel indruk en scoort moeilijk. Kylian Mbappé benutte een penalty tegen Polen en de andere twee treffers waren eigen doelpunten, van Maximilian Wöber en Jan Vertonghen. Frankrijk heeft een sterke verdediging en kreeg in vijf wedstrijden pas één doelpunt tegen.

Spanje won dit EK onder meer van Kroatië (3-0), Italië (1-0) en in de kwartfinales na verlenging met 2-1 van gastland Duitsland.

De winnaar van de halve finale neemt het zondag in Berlijn op tegen Nederland of Engeland. Die twee landen staan woensdag in Dortmund tegenover elkaar.

Frankrijk won de Europese titel twee keer, in 1984 en 2000. Spanje was drie keer de beste van Europa, in 1964, 2008 en 2012.

Meer uit Sport

Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

29 minuten geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

31 minuten geleden
Motorcoureur Veijer in GP Brazilië achtste in Moto2

GOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.

33 minuten geleden
Judoka's Catharina en Spijkers grijpen brons in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.

2 uur geleden
Groenewegen sprint in GP Monseré naar derde seizoenszege

ROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.

3 uur geleden
Visser met seriewinst naar halve finales 60 meter horden op WK

TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.

5 uur geleden
Dokter ook na drie onderdelen eerste op vijfkamp bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.

5 uur geleden