Spanje en Frankrijk spelen op EK voor plek in finale
MÜNCHEN (ANP) - Spanje en Frankrijk bepalen wie zich als eerste plaatst voor de finale van het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland. De twee toplanden treffen elkaar in de halve eindstrijd, die om 21.00 uur in de Allianz Arena in München begint.
Frankrijk werd voor aanvang van het toernooi door velen als grootste titelkandidaat gezien. De WK-finalist van Qatar maakte nog niet heel veel indruk en scoort moeilijk. Kylian Mbappé benutte een penalty tegen Polen en de andere twee treffers waren eigen doelpunten, van Maximilian Wöber en Jan Vertonghen. Frankrijk heeft een sterke verdediging en kreeg in vijf wedstrijden pas één doelpunt tegen.
Spanje won dit EK onder meer van Kroatië (3-0), Italië (1-0) en in de kwartfinales na verlenging met 2-1 van gastland Duitsland.
De winnaar van de halve finale neemt het zondag in Berlijn op tegen Nederland of Engeland. Die twee landen staan woensdag in Dortmund tegenover elkaar.
Frankrijk won de Europese titel twee keer, in 1984 en 2000. Spanje was drie keer de beste van Europa, in 1964, 2008 en 2012.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
17 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
22 uur geleden