Spanje en Frankrijk spelen op EK voor plek in finale
MÜNCHEN (ANP) - Spanje en Frankrijk bepalen wie zich als eerste plaatst voor de finale van het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland. De twee toplanden treffen elkaar in de halve eindstrijd, die om 21.00 uur in de Allianz Arena in München begint.
Frankrijk werd voor aanvang van het toernooi door velen als grootste titelkandidaat gezien. De WK-finalist van Qatar maakte nog niet heel veel indruk en scoort moeilijk. Kylian Mbappé benutte een penalty tegen Polen en de andere twee treffers waren eigen doelpunten, van Maximilian Wöber en Jan Vertonghen. Frankrijk heeft een sterke verdediging en kreeg in vijf wedstrijden pas één doelpunt tegen.
Spanje won dit EK onder meer van Kroatië (3-0), Italië (1-0) en in de kwartfinales na verlenging met 2-1 van gastland Duitsland.
De winnaar van de halve finale neemt het zondag in Berlijn op tegen Nederland of Engeland. Die twee landen staan woensdag in Dortmund tegenover elkaar.
Frankrijk won de Europese titel twee keer, in 1984 en 2000. Spanje was drie keer de beste van Europa, in 1964, 2008 en 2012.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
55 minuten geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
8 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
15 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
17 uur geleden