Spanje boekt in Zwitserland eerste zege in Nations League
GENEVE (ANP) - Spanje heeft in de Nations League voor het eerst gewonnen. De ploeg van bondscoach Luis Enrique won de uitwedstrijd tegen Zwitserland met 1-0.
Pablo Sarabia, die afgelopen seizoen uitkwam voor Sporting Portugal, maakte na 13 minuten het enige doelpunt in Genève. Hij tikte de bal met links binnen na een voorzet vanaf de rechterflank van Marcos Llorente. De Zwitsers claimden dat de Spanjaard scoorde vanuit buitenspelpositie, maar arbiter Serdar Gözübüyük oordeelde na het zien van de beelden dat van offside geen sprake was. Na afloop werd Gözübüyük belaagd door de spelers van Zwitserland omdat hij te vroeg zou hebben afgefloten.
Spanje was in de Nations League begonnen met een 1-1-gelijkspel tegen Portugal en hield ook aan de uitwedstrijd tegen Tsjechië (2-2) maar één punt over.
Portugal
Portugal was in Lissabon met 2-0 te sterk voor Tsjechië. De doelpunten vielen in de 33e en 38e minuut en kwamen op naam van João Cancelo en Gonçalo Guedes. Beiden scoorden op aangeven van Bernardo Silva.
Cristiano Ronaldo speelde bij Portugal de hele wedstrijd. Hij moest tegen de Spanjaarden op de bank beginnen, maar verscheen tegen Zwitserland (4-0) wel aan de aftrap.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
9 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
10 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
13 uur geleden