Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Spanje beheerst coronavirus en is veilig'

'Spanje beheerst coronavirus en is veilig'

MADRID (ANP) - Spanje is veilig voor de Spanjaarden en veilig voor toeristen. Het coronavirus is er onder controle. Dit beklemtoonde de minister van Buitenlandse Zaken Arancha González Laya zondag, nadat Groot-Brittannië het Zuid-Europese land plotseling van de lijst veilige landen had geschrapt. Daarom moet iedereen die het Verenigd Koninkrijk binnenkomt vanuit Spanje twee weken in quarantaine en daarom geeft de regering in Londen nu het dringende advies alleen als het noodzakelijk is naar Spanje te reizen.

Voor de toeristensector die hoopte nog een beetje van het miljardenverlies als gevolg van de coronamaatregelen goed te maken, is het Britse besluit een enorme klap. De Spaanse regering probeert volgens plaatselijke media Londen er nu toe te bewegen een uitzondering te maken voor de Canarische Eilanden en de eilanden in de Middellandse Zee zoals Mallorca. Dan zouden Britten die naar die eilanden op vakantie gaan, bij terugkeer niet in quarantaine hoeven.

Naar schatting 18 miljoen Britten vertegenwoordigden afgelopen jaar ongeveer een vijfde van de toeristen die naar Spanje kwamen. Buitenlandse toeristen spendeerden in 2019 meer dan 92 miljard euro in Spanje en vormen een belangrijke pijler van de economie van het land waar miljoen Spanjaarden werken. Afgelopen jaar was weer een recordjaar voor de toerismesector terwijl dit jaar een ongekend rampjaar lijkt te worden.

Meer uit Buitenland

Orkaan Erin nadert Bahama's en dreigt in kracht toe te nemen

MIAMI (ANP/AFP) - Orkaan Erin neemt de komende dagen waarschijnlijk weer in kracht toe nu hij de Bahama's nadert. Het Caribisch gebied wordt al geteisterd door harde wind en zware regenval, die mogelijk tot overstromingen en aardverschuivingen leiden, waarschuwt de Amerikaanse weerdienst.

3 uur geleden
Meer dan 200.000 betogers in Tel Aviv eisen einde Gaza-oorlog

TEL AVIV (ANP/AFP) - In Tel Aviv hebben meer dan 200.000 Israëliërs gedemonstreerd om een akkoord voor de gijzelaars in de Gazastrook en een einde aan de oorlog in Gaza te eisen. Eerder op de dag waren er verspreid door Israël al stakingen en protesten, onder meer met wegblokkades. Ruim dertig mensen werden aangehouden. In Jeruzalem werd het waterkanon ingezet tegen demonstranten.

4 uur geleden
VS verstrekken geen visa meer aan mensen uit Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de toegang via bezoekersvisa voor personen uit de Gazastrook tot nader order stopgezet, aldus de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Sommige organisaties die betrokken zijn bij het verkrijgen van de visa zouden nauwe banden hebben met de Palestijnse beweging Hamas, volgens Washington een terroristische organisatie.

5 uur geleden
Premier Spanje stopt vakantie, bezoekt gebieden met bosbranden

MADRID (ANP/DPA/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zijn vakantie onderbroken en door branden getroffen gebieden in de provincies Ourense en León bezocht. In Spanje zijn de natuurbranden in het noordwesten van het land nog altijd niet onder controle.

9 uur geleden
VS-gezant: Russen doen concessies bij vijf gebieden Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens de speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft Moskou bij vijf gebieden in Oekraïne concessies gedaan. De Russen hebben bij hun overleg vrijdag met de Amerikaanse president Donald Trump bepaalde toegevingen gedaan met betrekking tot alle vijf regio's in Oost-Oekraïne. "Er is een belangrijke discussie gaande over Donetsk en wat daar zal gebeuren", vertelde Witkoff aan CNN.

10 uur geleden
Staking en demonstraties in Israël voor einde strijd Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - In steden in Israël is op grote schaal geprotesteerd tegen het beleid van de regering om de aanvallen op de Gazastrook verder op te voeren. Ook is een staking uitgeroepen tegen het beleid dat de levens van de resterende gijzelaars in de Gazastrook in gevaar zou kunnen brengen. De betogers eisen een deal met Hamas om ze vrij te krijgen.

12 uur geleden
NAVO bevestigt deelname Rutte aan top in Washington over Oekraïne

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft bevestigd dat de secretaris-generaal van de verdragsorganisatie, Mark Rutte, maandag ook aanwezig is in Washington voor een topbijeenkomst over Oekraïne. Eerder zondag meldde persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen dat Rutte ook naar de top gaat, samen met een reeks Europese leiders.

12 uur geleden