Spanje begint WK met 7-0-zege op Costa Rica
DOHA (ANP) - Spanje is het WK voetbal voortvarend begonnen. De wereldkampioen van 2010, de afgelopen twee WK's geen schim van die succesploeg, versloeg in de eerste groepswedstrijd Costa Rica met 7-0.
Spanje opende sterk. Dani Olmo en Marco Asensio, verkozen boven Álvaro Morata, verschenen vrij voor doelman Keylor Navas. Beide keren na een pass van Pedri. Bij de derde keer was het raak. Olmo werd in de 11e minuut aangespeeld door Gavi wiens pass nog licht werd beroerd. De aanvaller van RB Leipzig nam de bal beheerst aan en passeerde Navas. Tien minuten later schoot Asensio raak. De aangever was Jordi Alba, die weer 10 minuten later onderuit werd gehaald door Óscar Duarte. Ferran Torres benutte de toegekende strafschop, waarmee elke Spaanse aanvaller al voor rust had gescoord.
Torres maakte er kort na de pauze 4-0 van voordat Morata hem mocht vervangen. De aanvaller van Atlético Madrid is normaal eerste keus, maar was de afgelopen weken niet fit. Bij Costa Rica verscheen routinier Bryan Ruiz, ex-FC Twente, nog in het veld. Hij zag Gavi met de mooiste treffer van de avond de 5-0 maken. De invallers Carlos Soler en Morata maakten met ieder een treffer het leed van Costa Rica alleen maar groter.
Spanje leidt in groep E, met verrassend genoeg Japan naast zich. Die ploeg zorgde eerder op de dag voor een enorme stunt door Duitsland met 2-1 te verslaan.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
16 uur geleden