Spanje begint WK met 7-0-zege op Costa Rica
DOHA (ANP) - Spanje is het WK voetbal voortvarend begonnen. De wereldkampioen van 2010, de afgelopen twee WK's geen schim van die succesploeg, versloeg in de eerste groepswedstrijd Costa Rica met 7-0.
Spanje opende sterk. Dani Olmo en Marco Asensio, verkozen boven Álvaro Morata, verschenen vrij voor doelman Keylor Navas. Beide keren na een pass van Pedri. Bij de derde keer was het raak. Olmo werd in de 11e minuut aangespeeld door Gavi wiens pass nog licht werd beroerd. De aanvaller van RB Leipzig nam de bal beheerst aan en passeerde Navas. Tien minuten later schoot Asensio raak. De aangever was Jordi Alba, die weer 10 minuten later onderuit werd gehaald door Óscar Duarte. Ferran Torres benutte de toegekende strafschop, waarmee elke Spaanse aanvaller al voor rust had gescoord.
Torres maakte er kort na de pauze 4-0 van voordat Morata hem mocht vervangen. De aanvaller van Atlético Madrid is normaal eerste keus, maar was de afgelopen weken niet fit. Bij Costa Rica verscheen routinier Bryan Ruiz, ex-FC Twente, nog in het veld. Hij zag Gavi met de mooiste treffer van de avond de 5-0 maken. De invallers Carlos Soler en Morata maakten met ieder een treffer het leed van Costa Rica alleen maar groter.
Spanje leidt in groep E, met verrassend genoeg Japan naast zich. Die ploeg zorgde eerder op de dag voor een enorme stunt door Duitsland met 2-1 te verslaan.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
3 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
12 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
13 uur geleden