Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje begint WK met 7-0-zege op Costa Rica

Spanje begint WK met 7-0-zege op Costa Rica

DOHA (ANP) - Spanje is het WK voetbal voortvarend begonnen. De wereldkampioen van 2010, de afgelopen twee WK's geen schim van die succesploeg, versloeg in de eerste groepswedstrijd Costa Rica met 7-0.

Spanje opende sterk. Dani Olmo en Marco Asensio, verkozen boven Álvaro Morata, verschenen vrij voor doelman Keylor Navas. Beide keren na een pass van Pedri. Bij de derde keer was het raak. Olmo werd in de 11e minuut aangespeeld door Gavi wiens pass nog licht werd beroerd. De aanvaller van RB Leipzig nam de bal beheerst aan en passeerde Navas. Tien minuten later schoot Asensio raak. De aangever was Jordi Alba, die weer 10 minuten later onderuit werd gehaald door Óscar Duarte. Ferran Torres benutte de toegekende strafschop, waarmee elke Spaanse aanvaller al voor rust had gescoord.

Torres maakte er kort na de pauze 4-0 van voordat Morata hem mocht vervangen. De aanvaller van Atlético Madrid is normaal eerste keus, maar was de afgelopen weken niet fit. Bij Costa Rica verscheen routinier Bryan Ruiz, ex-FC Twente, nog in het veld. Hij zag Gavi met de mooiste treffer van de avond de 5-0 maken. De invallers Carlos Soler en Morata maakten met ieder een treffer het leed van Costa Rica alleen maar groter.

Spanje leidt in groep E, met verrassend genoeg Japan naast zich. Die ploeg zorgde eerder op de dag voor een enorme stunt door Duitsland met 2-1 te verslaan.

Meer uit Voetbal

PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

1 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

5 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

5 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

8 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

10 uur geleden
Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

13 uur geleden
The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

18 uur geleden