Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje begint WK met 7-0-zege op Costa Rica

Spanje begint WK met 7-0-zege op Costa Rica

DOHA (ANP) - Spanje is het WK voetbal voortvarend begonnen. De wereldkampioen van 2010, de afgelopen twee WK's geen schim van die succesploeg, versloeg in de eerste groepswedstrijd Costa Rica met 7-0.

Spanje opende sterk. Dani Olmo en Marco Asensio, verkozen boven Álvaro Morata, verschenen vrij voor doelman Keylor Navas. Beide keren na een pass van Pedri. Bij de derde keer was het raak. Olmo werd in de 11e minuut aangespeeld door Gavi wiens pass nog licht werd beroerd. De aanvaller van RB Leipzig nam de bal beheerst aan en passeerde Navas. Tien minuten later schoot Asensio raak. De aangever was Jordi Alba, die weer 10 minuten later onderuit werd gehaald door Óscar Duarte. Ferran Torres benutte de toegekende strafschop, waarmee elke Spaanse aanvaller al voor rust had gescoord.

Torres maakte er kort na de pauze 4-0 van voordat Morata hem mocht vervangen. De aanvaller van Atlético Madrid is normaal eerste keus, maar was de afgelopen weken niet fit. Bij Costa Rica verscheen routinier Bryan Ruiz, ex-FC Twente, nog in het veld. Hij zag Gavi met de mooiste treffer van de avond de 5-0 maken. De invallers Carlos Soler en Morata maakten met ieder een treffer het leed van Costa Rica alleen maar groter.

Spanje leidt in groep E, met verrassend genoeg Japan naast zich. Die ploeg zorgde eerder op de dag voor een enorme stunt door Duitsland met 2-1 te verslaan.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

24 minuten geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

25 minuten geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

43 minuten geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

1 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

3 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

3 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

4 uur geleden