Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje begint met vaccineren in verzorgingstehuizen

Spanje begint met vaccineren in verzorgingstehuizen

MADRID (ANP) - Spanje gaat coronavaccins als eerste geven aan oudere mensen in verzorgingstehuizen en het personeel daar. Dit zei de minister van Gezondheid Salvador Illa, die 13.000 gezondheidscentra heeft geselecteerd om de vaccins tegen Covid-19 te verspreiden. De vaccinatie is op vrijwillige basis en gratis. De regering hoopt begin januari met de campagne te beginnen en in een half jaar tijd zou een aanzienlijk deel van de bevolking ingeënt moeten zijn.

Het ministerie heeft een lijst van achttien groepen mensen en beroepsgroepen opgesteld. De eersten zijn dus ouderen in zorgcentra en het personeel daar. De tweede groep bestaat uit de overige werknemers in de zorg en in medische faciliteiten. De bewindsman zei dinsdag tegen Spaanse media dat hij later met details komt over de indeling en volgorde van de achttien groepen. Uitgangspunt blijft dat de meest kwetsbaren eerst gevaccineerd worden.

Salvador Illa's departement heeft via de Europese Unie zes farmaceuten als leverancier geregeld (AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen, BioNTech-Pfizer, CureVac en Moderna). De minister rekent uiteindelijk in totaal op 140 miljoen doses van vaccins en dat moet genoeg zijn voor 80 miljoen mensen. Spanje heeft echter nauwelijks 47 miljoen inwoners. Volgens de bewindsman neemt Spanje met de bestellingen het zekere voor het onzekere, want er kan iets misgaan met bepaalde soorten vaccins of de productie of het transport ervan. Wat er overblijft kan hij altijd aan arme landen kwijt.

Mogelijk behoort Spanje dan zelf tot die groep landen. Volgens berekeningen van het IMF wordt de economie van het land het zwaarst van alle ontwikkelde economieën getroffen door de coronamaatregelen.

Meer uit Buitenland

EU-Hof: lidstaten moeten geslacht op id-bewijs kunnen wijzigen

LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.

20 minuten geleden
Bemiddeling China vermindert gevechten Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.

41 minuten geleden
Brussel stelt factfindingmissie oliepijplijn Oekraïne voor

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.

42 minuten geleden
Revolutionaire Garde zegt doelen Israël en VS aan te vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.

43 minuten geleden
52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

1 uur geleden
Nieuwe ruzie Boedapest en Kyiv over blokkeren Russische energie

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.

1 uur geleden
Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

1 uur geleden