Spanje begint met vaccineren in verzorgingstehuizen
MADRID (ANP) - Spanje gaat coronavaccins als eerste geven aan oudere mensen in verzorgingstehuizen en het personeel daar. Dit zei de minister van Gezondheid Salvador Illa, die 13.000 gezondheidscentra heeft geselecteerd om de vaccins tegen Covid-19 te verspreiden. De vaccinatie is op vrijwillige basis en gratis. De regering hoopt begin januari met de campagne te beginnen en in een half jaar tijd zou een aanzienlijk deel van de bevolking ingeënt moeten zijn.
Het ministerie heeft een lijst van achttien groepen mensen en beroepsgroepen opgesteld. De eersten zijn dus ouderen in zorgcentra en het personeel daar. De tweede groep bestaat uit de overige werknemers in de zorg en in medische faciliteiten. De bewindsman zei dinsdag tegen Spaanse media dat hij later met details komt over de indeling en volgorde van de achttien groepen. Uitgangspunt blijft dat de meest kwetsbaren eerst gevaccineerd worden.
Salvador Illa's departement heeft via de Europese Unie zes farmaceuten als leverancier geregeld (AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen, BioNTech-Pfizer, CureVac en Moderna). De minister rekent uiteindelijk in totaal op 140 miljoen doses van vaccins en dat moet genoeg zijn voor 80 miljoen mensen. Spanje heeft echter nauwelijks 47 miljoen inwoners. Volgens de bewindsman neemt Spanje met de bestellingen het zekere voor het onzekere, want er kan iets misgaan met bepaalde soorten vaccins of de productie of het transport ervan. Wat er overblijft kan hij altijd aan arme landen kwijt.
Mogelijk behoort Spanje dan zelf tot die groep landen. Volgens berekeningen van het IMF wordt de economie van het land het zwaarst van alle ontwikkelde economieën getroffen door de coronamaatregelen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
15 minuten geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
2 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
5 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
5 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
9 uur geleden