Spanjaard Sánchez troeft Alaphilippe af in zesde Giro-etappe
RAPOLANO TERME (ANP) - Wielrenner Pelayo Sánchez heeft de zesde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 24-jarige Spanjaard van Movistar klopte na 180 kilometer in Rapolano Terme tweevoudig wereldkampioen Julian Alaphilippe uit Frankrijk in de sprint. De Australiër Luke Plapp werd derde.
Voor Sánchez is het de tweede zege van 2024 en zijn eerste etappezege in een grote wielerronde.
Tadej Pogacar behoudt de leiderstrui in de Ronde van Italië. De Sloveen kwam in het peloton binnen op 29 seconden van de ritwinnaar.
Gravelstroken
De zesde etappe ging in Toscane over enkele gravelstroken die de wielrenners kennen uit de eendagskoers Strade Bianche. Al vroeg ontstond er een kopgroep van zes met daarin de Australiërs Plapp en Kaden Groves en de Fransman Alaphilippe. Ook de Italiaan Andrea Vendrame wist nog aan te sluiten. De zeven renners hadden een voorsprong op het peloton van zo'n twee minuten, toen ze aan de eerste gravelstroken begonnen.
Plapp versnelde en kreeg naast Alaphilippe ook de Spanjaard Sánchez mee. Het drietal hield een kleine minuut voorsprong op de laatste gravelstrook en ook nog ongeveer een halve minuut op de laatste steile beklimming op 4 kilometer van de streep. Daar had Plapp de grootste moeite om zijn medevluchters bij te houden.
Geweldig
In de sprint van het trio zette Alaphilippe aan op 200 meter van de streep in de jacht op zijn eerste etappezege in de Ronde van Italië. Sánchez was echter sneller. Het peloton, waar de renners van Ineos Grenadiers het gat met de kopgroep grotendeels hadden dichtgereden, finishte kort daarop.
De Spanjaard kon het vlak na de zege nog niet geloven. "Geweldig, dit is een gekke dag voor mij", zei Sánchez in het flashinterview. "Sinds de start van de Giro heb ik energie gespaard om de juiste vorm voor vandaag te hebben. Ik had nooit gedacht dat ik de etappe kon winnen."
Sprint
Sánchez probeerde op de laatste klim weg te rijden bij zijn medevluchters. "Het lukte niet om ze achter te laten. In de sprint was ik gelukkig de snelste."
De Giro d'Italia gaat vrijdag verder met een individuele tijdrit over 40,6 kilometer van Foligno naar Perugia.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
12 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
16 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
16 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
19 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden