Spanjaard Sánchez troeft Alaphilippe af in zesde Giro-etappe
RAPOLANO TERME (ANP) - Wielrenner Pelayo Sánchez heeft de zesde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 24-jarige Spanjaard van Movistar klopte na 180 kilometer in Rapolano Terme tweevoudig wereldkampioen Julian Alaphilippe uit Frankrijk in de sprint. De Australiër Luke Plapp werd derde.
Voor Sánchez is het de tweede zege van 2024 en zijn eerste etappezege in een grote wielerronde.
Tadej Pogacar behoudt de leiderstrui in de Ronde van Italië. De Sloveen kwam in het peloton binnen op 29 seconden van de ritwinnaar.
Gravelstroken
De zesde etappe ging in Toscane over enkele gravelstroken die de wielrenners kennen uit de eendagskoers Strade Bianche. Al vroeg ontstond er een kopgroep van zes met daarin de Australiërs Plapp en Kaden Groves en de Fransman Alaphilippe. Ook de Italiaan Andrea Vendrame wist nog aan te sluiten. De zeven renners hadden een voorsprong op het peloton van zo'n twee minuten, toen ze aan de eerste gravelstroken begonnen.
Plapp versnelde en kreeg naast Alaphilippe ook de Spanjaard Sánchez mee. Het drietal hield een kleine minuut voorsprong op de laatste gravelstrook en ook nog ongeveer een halve minuut op de laatste steile beklimming op 4 kilometer van de streep. Daar had Plapp de grootste moeite om zijn medevluchters bij te houden.
Geweldig
In de sprint van het trio zette Alaphilippe aan op 200 meter van de streep in de jacht op zijn eerste etappezege in de Ronde van Italië. Sánchez was echter sneller. Het peloton, waar de renners van Ineos Grenadiers het gat met de kopgroep grotendeels hadden dichtgereden, finishte kort daarop.
De Spanjaard kon het vlak na de zege nog niet geloven. "Geweldig, dit is een gekke dag voor mij", zei Sánchez in het flashinterview. "Sinds de start van de Giro heb ik energie gespaard om de juiste vorm voor vandaag te hebben. Ik had nooit gedacht dat ik de etappe kon winnen."
Sprint
Sánchez probeerde op de laatste klim weg te rijden bij zijn medevluchters. "Het lukte niet om ze achter te laten. In de sprint was ik gelukkig de snelste."
De Giro d'Italia gaat vrijdag verder met een individuele tijdrit over 40,6 kilometer van Foligno naar Perugia.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
6 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
23 uur geleden