Spanjaard Sánchez troeft Alaphilippe af in zesde Giro-etappe
RAPOLANO TERME (ANP) - Wielrenner Pelayo Sánchez heeft de zesde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 24-jarige Spanjaard van Movistar klopte na 180 kilometer in Rapolano Terme tweevoudig wereldkampioen Julian Alaphilippe uit Frankrijk in de sprint. De Australiër Luke Plapp werd derde.
Voor Sánchez is het de tweede zege van 2024 en zijn eerste etappezege in een grote wielerronde.
Tadej Pogacar behoudt de leiderstrui in de Ronde van Italië. De Sloveen kwam in het peloton binnen op 29 seconden van de ritwinnaar.
Gravelstroken
De zesde etappe ging in Toscane over enkele gravelstroken die de wielrenners kennen uit de eendagskoers Strade Bianche. Al vroeg ontstond er een kopgroep van zes met daarin de Australiërs Plapp en Kaden Groves en de Fransman Alaphilippe. Ook de Italiaan Andrea Vendrame wist nog aan te sluiten. De zeven renners hadden een voorsprong op het peloton van zo'n twee minuten, toen ze aan de eerste gravelstroken begonnen.
Plapp versnelde en kreeg naast Alaphilippe ook de Spanjaard Sánchez mee. Het drietal hield een kleine minuut voorsprong op de laatste gravelstrook en ook nog ongeveer een halve minuut op de laatste steile beklimming op 4 kilometer van de streep. Daar had Plapp de grootste moeite om zijn medevluchters bij te houden.
Geweldig
In de sprint van het trio zette Alaphilippe aan op 200 meter van de streep in de jacht op zijn eerste etappezege in de Ronde van Italië. Sánchez was echter sneller. Het peloton, waar de renners van Ineos Grenadiers het gat met de kopgroep grotendeels hadden dichtgereden, finishte kort daarop.
De Spanjaard kon het vlak na de zege nog niet geloven. "Geweldig, dit is een gekke dag voor mij", zei Sánchez in het flashinterview. "Sinds de start van de Giro heb ik energie gespaard om de juiste vorm voor vandaag te hebben. Ik had nooit gedacht dat ik de etappe kon winnen."
Sprint
Sánchez probeerde op de laatste klim weg te rijden bij zijn medevluchters. "Het lukte niet om ze achter te laten. In de sprint was ik gelukkig de snelste."
De Giro d'Italia gaat vrijdag verder met een individuele tijdrit over 40,6 kilometer van Foligno naar Perugia.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
12 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
13 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
23 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
23 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden