Spanjaard López nieuwe leider in Giro, Kämna wint eerste bergrit
ETNA (ANP) - De Duitser Lennard Kämna heeft op de vulkaan Etna de vierde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was de eerste rit op Italiaanse bodem en ook de eerste met een beklimming van de hoogste categorie. Die kostte meteen rozetruidrager Mathieu van der Poel en nummer 3 Tom Dumoulin hun plaats in de top van het algemeen klassement. Van Van der Poel was dat verwacht, Dumoulin bleek bergop de klassementstoppers niet te kunnen volgen.
Kämna, die rijdt voor Bora-hansgrohe, versloeg zijn medevluchter Juan Pedro López van Trek-Segafredo in de sprint op de flanken van de Etna. De Spanjaard werd wel de nieuwe leider.
Nog voor de groep met kandidaten voor het eindklassement finishte Giro-debutant Gijs Leemreize op 2.31 als zesde. Enkele tellen later sprintte de Ecuadoraan Richard Carapaz naar de zevende plaats in een groep met onder anderen Wilco Kelderman, de Fransman Romain Bardet, diens ploeggenoot Thymen Arensman, de Portugees João Almeida en de Brit Simon Yates. Tot de verliezers behoorden met name de kopmannen van Jumbo-Visma. De Noor Tobias Foss en Sam Oomen gaven ruim 2 minuten toe op de klassementsrenners, Dumoulin zelfs meer dan 6 minuten. Van der Poel, die zich geen illusies maakte over een langer bezit van de roze leiderstrui, bereikte bijna 23 minuten na Kämna de finish.
Pogingen
De Giro begon vrijdag in Hongarije, waar Van der Poel de leiderstrui veroverde en die de dagen erna ook behield. Maandag maakte het peloton de oversteek naar Sicilië, waar ook woensdag nog een etappe wordt verreden.
Na tal van pogingen - zelfs Van der Poel waagde zich in een ontsnapping - slaagden veertien renners er in een serieuze vlucht in gang te zetten. Onder hen Leemreize en Kämna. Hun voorsprong liep op tot meer dan 10 minuten. De kopgroep bereikte de voet van de ruim 21 kilometer lange slotklim met een marge van ruim 5 minuten. Toen was al duidelijk dat Van der Poel de roze trui zou verliezen. Toen de weg omhoog ging lopen, liet hij de groep met klassementsmannen gaan. Niet veel later deden Dumoulin en oud-winnaar en thuisrijder Vincenzo Nibali noodgedwongen hetzelfde.
Vooraan dunde de kopgroep snel uit. De 22-jarige Leemreize hield het achter de ontsnapte Italiaan Stefano Oldani lang vol in de kop van de wedstrijd. Vanuit zijn groep sprong López naar Oldani, gevolgd door Kämna. De Italiaan had zijn krachten verkeerd verdeeld, waarna het tweetal sprintte om de dagzege.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
12 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
4 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
11 uur geleden