Spanjaard Guevara pakt in Australië wereldtitel in Moto3
PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse motorcoureur Izan Guevara heeft in Australië de wereldtitel in de Moto3 binnengehaald. Twee races voor het einde van het seizoen is de 18-jarige coureur van GasGas Aspar al niet meer te achterhalen aan kop van het klassement. "Geweldig om nu wereldkampioen te zijn", zei Guevara.
De Spaanse tiener haalde de titel in stijl binnen. Guevara won de race over 23 rondes op het circuit van Phillip Island. Het betekende zijn zesde overwinning van dit seizoen en zijn derde zege in de laatste vier grands prix. Met 290 punten is de Spanjaard zeker van de eindzege in de Moto3, de lichtste klasse van de WK wegrace. Zijn teamgenoot Sergio García staat tweede met 225 punten.
Guevara gaat na twee seizoenen in de Moto3 volgend jaar in de Moto2 rijden. Hij eindigde in juni als tweede in de TT van Assen.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
13 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
15 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
20 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
23 uur geleden