Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races
SINGAPORE (ANP) - Fernando Alonso kan zondag in de Grote Prijs van Singapore een nieuw record vestigen in de Formule 1. De Spanjaard start voor de 350e keer in een grand prix in de koningsklasse van de autosport. De 41-jarige coureur heeft dan één race meer achter zijn naam dan de Fin Kimi Räikkönen, die vorig jaar stopte na 349 Formule 1-races.
Alonso kan het record voorlopig blijven uitbouwen, want hij stopt nog niet. De tweevoudig wereldkampioen verruilt aan het einde van dit seizoen Alpine voor Aston Martin, waar hij een meerjarig contract heeft getekend. "Ik ben blij dat ik al zo lang in de Formule 1 rijd. Ik kom zeker aan de vierhonderd races en dat tekent mijn passie voor de sport en de discipline om op hoog niveau te presteren", zei Alonso over zijn komende record.
Alonso is sinds 2001 actief in de Formule 1. Hij was er in 2019 en 2020 tussenuit om zich toe te leggen op onder meer het langeafstandsracen. In 2005 en 2006 veroverde hij in een Renault de wereldtitel. Alonso won in zijn carrière 32 keer een grand prix. Max Verstappen staat op 31 zeges en komt bij een overwinning in Singapore naast de Spanjaard.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is in de halve finales van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Duitser ging in drie sets onderuit tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 25 van de plaatsingslijst: 7-5 4-6 3-6.
37 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw heeft op de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai haar titel op de kilometer tijdrit moeten afstaan. De renster uit Kaatsheuvel reed op de Chinese piste naar het zilver in 1.05,223.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen ligt vooralsnog op koers voor zijn 23e wereldtitel bij het baanwielrennen. De vijfvoudig olympisch kampioen plaatste zich op de wereldkampioenschappen in Shanghai (China) voor de kwartfinales door de Japanner Shinji Nakano te verslaan. De kwartfinales zijn later zaterdag, de halve finales en finale staan voor zondag op het programma.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Lorena Wiebes gaat zaterdag niet van start in de koppelkoers bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai (China). De Nederlandse renster heeft te veel last van de valpartij op het omnium op vrijdag. Nienke Veenhoven is haar vervanger en zij zal met Lisa van Belle het koppel vormen. Het onderdeel begint om 12.15 uur Nederlandse tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) turnt in Rotterdam haar allerlaatste WK en wil daar vooral van genieten. Dat zei de olympisch balkkampioene van 2016 na de podiumtraining in sportpaleis Ahoy.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rusland doet ondanks de visumproblemen toch met een volledige ploeg mee aan de WK turnen in Rotterdam. Dat meldt het Russische persbureau TASS. Twaalf turners, zes mannen en zes vrouwen, staan inmiddels op de startlijsten voor het toernooi in Ahoy, dat zaterdag begint.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics handhaaft de WK in Rotterdam als eerste olympische kwalificatiemoment voor de Spelen van Los Angeles in 2028. Het uitvoerend bestuur besprak tijdens een extra vergadering de mogelijkheid die status te schrappen vanwege de visumproblemen van de Russen, maar besloot daar na een stemming van af te zien. Dat meldde secretaris-generaal Nicolas Buompane tijdens een persconferentie.
1 dag geleden