Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races

Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races

SINGAPORE (ANP) - Fernando Alonso kan zondag in de Grote Prijs van Singapore een nieuw record vestigen in de Formule 1. De Spanjaard start voor de 350e keer in een grand prix in de koningsklasse van de autosport. De 41-jarige coureur heeft dan één race meer achter zijn naam dan de Fin Kimi Räikkönen, die vorig jaar stopte na 349 Formule 1-races.

Alonso kan het record voorlopig blijven uitbouwen, want hij stopt nog niet. De tweevoudig wereldkampioen verruilt aan het einde van dit seizoen Alpine voor Aston Martin, waar hij een meerjarig contract heeft getekend. "Ik ben blij dat ik al zo lang in de Formule 1 rijd. Ik kom zeker aan de vierhonderd races en dat tekent mijn passie voor de sport en de discipline om op hoog niveau te presteren", zei Alonso over zijn komende record.

Alonso is sinds 2001 actief in de Formule 1. Hij was er in 2019 en 2020 tussenuit om zich toe te leggen op onder meer het langeafstandsracen. In 2005 en 2006 veroverde hij in een Renault de wereldtitel. Alonso won in zijn carrière 32 keer een grand prix. Max Verstappen staat op 31 zeges en komt bij een overwinning in Singapore naast de Spanjaard.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong strandt op US Open in tweede ronde tegen Bergs

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de derde ronde van de US Open te bereiken. De 26-jarige Nederlander moest in New York zijn meerdere erkennen in de Belg Zizou Bergs. Het werd 5-7 6-1 2-6 6-7 (2).

1 uur geleden
Van de Zandschulp klopt De Minaur en bereikt derde ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op de US Open voor een grote verrassing gezorgd door de als zesde geplaatste Australiër Alex de Minaur uit te schakelen. De 30-jarige Nederlander won de partij in de tweede ronde in New York in drie sets: 6-4 7-5 6-2.

1 uur geleden
Tennisser Chatsjanov verrast Auger-Aliassime op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Felix Auger-Aliassime is al in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De als derde geplaatste Canadees liet zich in New York verrassen door de Rus Karen Chatsjanov, die na het verlies van de eerste set de partij overtuigend naar zich toetrok: 6-7 (5) 6-3 6-2 6-2.

8 uur geleden
Antonelli is bereid Russell te helpen bij kwalificatie GP Italië

MONZA (ANP/AFP) - Kimi Antonelli mag dan de leider in het wereldkampioenschap Formule 1 zijn, de Italiaan van Mercedes zegt in de kwalificatie van de Grote Prijs van Italië zijn ploeggenoot George Russell te willen helpen. Mocht de Brit in zijn slipstream willen rijden, dan is hij daartoe bereid.

8 uur geleden
Świątek staat ook in tweede ronde US Open slechts vijf games af

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek heeft probleemloos de derde ronde van de US Open bereikt. De Poolse oud-winnares was in de tweede ronde met 6-3 6-2 te sterk voor de Argentijnse Nadia Podoroska. In haar openingspartij tegen de Chinese Wang Xiyu stond Świątek ook maar vijf games af.

11 uur geleden
Rodetruidrager Mas pakt tijd op concurrenten in bergrit Vuelta

CALAR ALTO (ANP) - Wielrenner Enric Mas heeft zijn leiderspositie verstevigd in de twaalfde etappe van de Vuelta. De Spanjaard van Movistar finishte in de bergrit van Vera naar Calar Alto op bijna drie minuten van ritwinnaar Jakob Omrzel uit Slovenië van Bahrain - Victorious als vijfde, maar liep uit op zijn concurrenten Primoz Roglic uit Slovenië, de Oostenrijker Felix Gall en Richard Carapaz uit Ecuador.

11 uur geleden
Volleybalsters verliezen op EK in kwartfinale van Polen

ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn in de kwartfinales van het EK uitgeschakeld. Het team van bondscoach Felix Koslowski verloor in Istanbul met 3-1 in sets van Polen (16-25 25-20 20-25 23-25).

12 uur geleden