Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races

Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races

SINGAPORE (ANP) - Fernando Alonso kan zondag in de Grote Prijs van Singapore een nieuw record vestigen in de Formule 1. De Spanjaard start voor de 350e keer in een grand prix in de koningsklasse van de autosport. De 41-jarige coureur heeft dan één race meer achter zijn naam dan de Fin Kimi Räikkönen, die vorig jaar stopte na 349 Formule 1-races.

Alonso kan het record voorlopig blijven uitbouwen, want hij stopt nog niet. De tweevoudig wereldkampioen verruilt aan het einde van dit seizoen Alpine voor Aston Martin, waar hij een meerjarig contract heeft getekend. "Ik ben blij dat ik al zo lang in de Formule 1 rijd. Ik kom zeker aan de vierhonderd races en dat tekent mijn passie voor de sport en de discipline om op hoog niveau te presteren", zei Alonso over zijn komende record.

Alonso is sinds 2001 actief in de Formule 1. Hij was er in 2019 en 2020 tussenuit om zich toe te leggen op onder meer het langeafstandsracen. In 2005 en 2006 veroverde hij in een Renault de wereldtitel. Alonso won in zijn carrière 32 keer een grand prix. Max Verstappen staat op 31 zeges en komt bij een overwinning in Singapore naast de Spanjaard.

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

13 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

13 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

16 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

17 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

20 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

21 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

22 uur geleden