Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races

Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races

SINGAPORE (ANP) - Fernando Alonso kan zondag in de Grote Prijs van Singapore een nieuw record vestigen in de Formule 1. De Spanjaard start voor de 350e keer in een grand prix in de koningsklasse van de autosport. De 41-jarige coureur heeft dan één race meer achter zijn naam dan de Fin Kimi Räikkönen, die vorig jaar stopte na 349 Formule 1-races.

Alonso kan het record voorlopig blijven uitbouwen, want hij stopt nog niet. De tweevoudig wereldkampioen verruilt aan het einde van dit seizoen Alpine voor Aston Martin, waar hij een meerjarig contract heeft getekend. "Ik ben blij dat ik al zo lang in de Formule 1 rijd. Ik kom zeker aan de vierhonderd races en dat tekent mijn passie voor de sport en de discipline om op hoog niveau te presteren", zei Alonso over zijn komende record.

Alonso is sinds 2001 actief in de Formule 1. Hij was er in 2019 en 2020 tussenuit om zich toe te leggen op onder meer het langeafstandsracen. In 2005 en 2006 veroverde hij in een Renault de wereldtitel. Alonso won in zijn carrière 32 keer een grand prix. Max Verstappen staat op 31 zeges en komt bij een overwinning in Singapore naast de Spanjaard.

Meer uit Sport

Golfer Ruiter blij met prijs voor beste amateur KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.

16 minuten geleden
Verstappen valt bij GP van Monaco uit na defect bij de start

MONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.

23 minuten geleden
Motorcoureur Márquez pakt dubbele zege bij GP van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.

24 minuten geleden
Fransman Baudin wint eerste etappe Tour Auvergne-Rhône-Alpes

SAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.

25 minuten geleden
Golfer Luiten wil caddieproblemen in de toekomst anders aanpakken

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.

1 uur geleden
Ferrari-baas Vasseur bij race GP Monaco na ziekenhuisbezoek

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.

1 uur geleden
Tennissters Siniaková en Townsend winnen dubbelspel Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.

2 uur geleden