Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races
SINGAPORE (ANP) - Fernando Alonso kan zondag in de Grote Prijs van Singapore een nieuw record vestigen in de Formule 1. De Spanjaard start voor de 350e keer in een grand prix in de koningsklasse van de autosport. De 41-jarige coureur heeft dan één race meer achter zijn naam dan de Fin Kimi Räikkönen, die vorig jaar stopte na 349 Formule 1-races.
Alonso kan het record voorlopig blijven uitbouwen, want hij stopt nog niet. De tweevoudig wereldkampioen verruilt aan het einde van dit seizoen Alpine voor Aston Martin, waar hij een meerjarig contract heeft getekend. "Ik ben blij dat ik al zo lang in de Formule 1 rijd. Ik kom zeker aan de vierhonderd races en dat tekent mijn passie voor de sport en de discipline om op hoog niveau te presteren", zei Alonso over zijn komende record.
Alonso is sinds 2001 actief in de Formule 1. Hij was er in 2019 en 2020 tussenuit om zich toe te leggen op onder meer het langeafstandsracen. In 2005 en 2006 veroverde hij in een Renault de wereldtitel. Alonso won in zijn carrière 32 keer een grand prix. Max Verstappen staat op 31 zeges en komt bij een overwinning in Singapore naast de Spanjaard.
Meer uit Sport
HERENTALS (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse is de kopvrouw van Fenix - Premier Tech bij de start van de Tour de France Femmes. Ook sprintster Charlotte Kool en Yara Kastelijn maken deel uit van de ploeg die zaterdag aan de start staat in het Zwitserse Lausanne.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Tennisser Novak Djokovic vormt in augustus tijdens de US Open een koppel met Aryna Sabalenka in het gemengd dubbelspel. Dat bevestigt de organisatie van het grandslamtoernooi in New York op de toernooiwebsite.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée houdt op het komende wereldkampioenschap in eigen land vast aan de selectie die twee jaar geleden bij de Olympische Spelen in Parijs een gouden medaille won. Alle nu nog beschikbare internationals van 2024 zijn geselecteerd, aangevuld met aanvaller Terrance Pieters, keeper Derk Meijer en cornernemer Pepijn van der Heijden.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
1 dag geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
1 dag geleden