Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races

Spanjaard Alonso op weg naar record van 350 Formule 1-races

SINGAPORE (ANP) - Fernando Alonso kan zondag in de Grote Prijs van Singapore een nieuw record vestigen in de Formule 1. De Spanjaard start voor de 350e keer in een grand prix in de koningsklasse van de autosport. De 41-jarige coureur heeft dan één race meer achter zijn naam dan de Fin Kimi Räikkönen, die vorig jaar stopte na 349 Formule 1-races.

Alonso kan het record voorlopig blijven uitbouwen, want hij stopt nog niet. De tweevoudig wereldkampioen verruilt aan het einde van dit seizoen Alpine voor Aston Martin, waar hij een meerjarig contract heeft getekend. "Ik ben blij dat ik al zo lang in de Formule 1 rijd. Ik kom zeker aan de vierhonderd races en dat tekent mijn passie voor de sport en de discipline om op hoog niveau te presteren", zei Alonso over zijn komende record.

Alonso is sinds 2001 actief in de Formule 1. Hij was er in 2019 en 2020 tussenuit om zich toe te leggen op onder meer het langeafstandsracen. In 2005 en 2006 veroverde hij in een Renault de wereldtitel. Alonso won in zijn carrière 32 keer een grand prix. Max Verstappen staat op 31 zeges en komt bij een overwinning in Singapore naast de Spanjaard.

Meer uit Sport

Groenewoud wint na 3000 meter ook 5000 meter in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen na de 3000 meter ook de 5000 meter gewonnen. De 27-jarige schaatsster van Royal A-ware was in Thialf met 6.46,17 sneller dan Merel Conijn. Die reed met 6.48,13 de tweede tijd.

28 minuten geleden
Schaatser Krommenhoek in Thialf ook de beste op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jasper Krommenhoek heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen na de 5000 meter ook de 10 kilometer op zijn naam geschreven. De 22-jarige stayer van Reggeborgh was met een persoonlijk record van 12.38,75 sneller dan Wisse Slendebroek. De schaatser van Royal A-ware werd met 12.41,87 tweede.

1 uur geleden
Ierse oud-atlete Mageean (34) overleden aan darmkanker

DUBLIN (ANP) - De Ierse oud-atlete Ciara Mageean is zondag op 34-jarige leeftijd overleden aan darmkanker. Dat is bekendgemaakt op het Instagram-account van de voormalig Europees kampioene op de 1500 meter.

2 uur geleden
Kibet en Chesang eerste winnaars marathon Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Keniaan Elijah Saurey Kibet en de Oegandese Doreen Chesang hebben zondag de eerste editie van de marathon van Den Haag gewonnen. Kibet kwam na de klassieke afstand van 42,195 kilometer als eerste bij de aankomst op het Malieveld na 2.09.03 uur. Het was zijn debuut op de marathon. Een kwartier later finishte Chesang als snelste vrouw in 2.24.33, een persoonlijk record.

3 uur geleden
Yamaha om veiligheidssituatie niet naar MotoGP in Qatar

LUSAIL (ANP) - Het Japanse team van Yamaha doet niet mee aan de twintigste Grand Prix in de MotoGP van het seizoen in Qatar. Het noemt de "veiligheidssituatie in het Midden-Oosten" zondag als reden om volgende week niet actief te zijn in Lusail.

3 uur geleden
Tennisster Shnaider wint in Tokio eerste WTA-toernooi dit jaar

TOKIO (ANP) - Tennisster Diana Shnaider heeft zondag het WTA 500-toernooi van Tokio gewonnen. In de finale versloeg de 22-jarige Russin de Canadese Leylah Fernandez in drie sets: 6-4 5-7 6-2. Het is voor Shnaider de zesde WTA-titel in haar carrière en de eerste van dit jaar.

4 uur geleden
Márquez zet stap richting kampioenschap MotoGP met zege Maleisië

SEPANG (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zondag de Grote Prijs van Maleisië gewonnen. De Spanjaard van Ducati bleef zijn landgenoten Pedro Acosta en zijn jongere broer Álex Márquez voor op het circuit van Sepang. Daarmee heeft Márquez een grote stap gezet richting zijn achtste wereldtitel in de MotoGP.

6 uur geleden