SPAL gedegradeerd en Brescia kan behoud in Serie A ook vergeten
BRESCIA (ANP) - De Italiaanse voetbalclub SPAL is vier competitieronden voor het einde gedegradeerd uit de Serie A. De hekkensluiter verloor met 2-1 in het duel met concurrent Brescia. Nummer 17 Genoa won eveneens met 2-1 van Lecce, de nummer 18. Daardoor kan SPAL niet meer ontsnappen aan een terugkeer naar de Serie B. De club uit Ferrara speelde drie opeenvolgende seizoenen op het hoogste niveau.
Voor Brescia ziet het er eveneens somber uit. De nummer 19 moet in de resterende vier duels een achterstand van 9 punten goedmaken op Genoa. Lecce staat 4 punten onder de degradatiestreep en lijkt evenmin nog degradatie te kunnen vermijden.
Udinese verspeelde diep in de extra tijd een puntje bij subtopper Napoli: 2-1. Invaller Matteo Politano maakte het winnende doelpunt voor de thuisclub. Bram Nuytinck speelde de hele wedstrijd bij de bezoekers. Ploeggenoot Marvin Zeegelaar werd in de 82e minuut gewisseld voor Hidde ter Avest. Udinese is als nummer 16 nog niet zeker van behoud in de Serie A.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
5 uur geleden