Spakenburger Van der Linden rekent op nachtwerk na bekerstunt
UTRECHT (ANP) - Floris van der Linden bereikte dinsdag met Spakenburg de halve finales van de strijd om de KNVB-beker. "Ik besef het niet. Ik denk niet dat ik morgen naar mijn werk ga", zei de aanvaller, een van de doelpuntenmakers bij de meer dan opmerkelijke 4-1-zege bij Eredivisionist FC Utrecht. Daarmee liep hij vooruit op een ongetwijfeld groot feest in Bunschoten-Spakenburg.
Ze waren "met een stukje realisme" afgereisd naar de Galgenwaard. "Maar ook met het idee dat het mogelijk is, anders kun je beter thuisblijven", vertelde Van der Linden bij ESPN. "Je probeert ze onder druk te zetten, maar natuurlijk lukt dat niet de hele wedstrijd. Van FC Utrecht had je wel wat meer mogen verwachten. Ik vond het verschil nogal meevallen."
Spakenburg komt uit in de tweede divisie. De stunt liet zich na de goal van Van der Linden in de 74e minuut (1-4) aankondigen. "In de 85e minuut ging ik rekenen. Ze moesten er drie maken voor een verlenging. Toen dacht ik wel: het gaat gebeuren. Maar eigenlijk besef ik het niet, misschien morgen en donderdag. Dan gaan we kijken wat de andere ploegen doen. We komen in een mooi rijtje." Maar eerst wordt het feest. "Toen we FC Groningen hadden uitgeschakeld werd het 04.00 uur. Ik denk niet dat ik morgen naar mijn werk ga."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
47 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
48 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
14 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
15 uur geleden