Spakenburger Van der Linden rekent op nachtwerk na bekerstunt
UTRECHT (ANP) - Floris van der Linden bereikte dinsdag met Spakenburg de halve finales van de strijd om de KNVB-beker. "Ik besef het niet. Ik denk niet dat ik morgen naar mijn werk ga", zei de aanvaller, een van de doelpuntenmakers bij de meer dan opmerkelijke 4-1-zege bij Eredivisionist FC Utrecht. Daarmee liep hij vooruit op een ongetwijfeld groot feest in Bunschoten-Spakenburg.
Ze waren "met een stukje realisme" afgereisd naar de Galgenwaard. "Maar ook met het idee dat het mogelijk is, anders kun je beter thuisblijven", vertelde Van der Linden bij ESPN. "Je probeert ze onder druk te zetten, maar natuurlijk lukt dat niet de hele wedstrijd. Van FC Utrecht had je wel wat meer mogen verwachten. Ik vond het verschil nogal meevallen."
Spakenburg komt uit in de tweede divisie. De stunt liet zich na de goal van Van der Linden in de 74e minuut (1-4) aankondigen. "In de 85e minuut ging ik rekenen. Ze moesten er drie maken voor een verlenging. Toen dacht ik wel: het gaat gebeuren. Maar eigenlijk besef ik het niet, misschien morgen en donderdag. Dan gaan we kijken wat de andere ploegen doen. We komen in een mooi rijtje." Maar eerst wordt het feest. "Toen we FC Groningen hadden uitgeschakeld werd het 04.00 uur. Ik denk niet dat ik morgen naar mijn werk ga."
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
9 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
9 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
10 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
11 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
11 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
12 uur geleden