Spakenburg zet FC Utrecht te kijk in kwartfinale bekertoernooi
UTRECHT (ANP) - Spakenburg heeft FC Utrecht verslagen én vernederd in de kwartfinale van het nationale bekertoernooi. De amateurs uit de tweede divisie versloegen de subtopper uit de Eredivisie met 4-1. Dat gebeurde nog in Utrecht ook.
FC Utrecht en Spakenburg staan in de competitie allebei op de zevende plaats; Utrecht in de Eredivisie, Spakenburg in de tweede divisie.
Al in de 12e minuut zette Wimilio Vink Spakenburg op voorsprong. Hij nam de bal ineens op de schoen na een voorzet van Luuk Admiraal en passeerde doelman Vasilis Barkas.
Drie keer raak in tweede helft
Na bijna een uur liep Spakenburg verder uit. Admiraal brak door na een splijtende pass van Floris van der Linden en rondde beheerst af.
Het was de beloning voor een goed begin van de formatie van trainer Chris de Graaf, die eerder via Mark Veenhoven ook al een aardige poging ondernam om op voorsprong te komen. Nu redde Barkas wel.
Weinig kansen FC Utrecht
Utrecht kreeg in het eerste deel niet veel meer dan twee kansjes. Anastasios Douvikas tikte de bal naast, een kopbal van Hidde ter Avest had onvoldoende vaart.
Anastasios Douvikas scoorde vervolgens voor FC Utrecht (1-2), na een pass van Sander van de Streek. Even later echter herstelde Spakenburg de marge alweer, dankzij Masies Artien. Vervolgens werd de blamage voor Utrecht compleet door de vierde Spakenburgse treffer, van Van der Linden.
IJsselmeervogels
Spakenburg is de tweede club uit het dorp Bunschoten-Spakenburg die doordringt tot de laatste vier van het bekertoernooi. In 1975 lukte dat de grote rivaal IJsselmeervogels ook al eens, dat onder meer won van AZ. In de halve finale destijds, gespeeld in Deventer, was FC Twente te sterk. Ook VVSB bereikte als amateurclub de laatste vier, in 2016.
Trainer Michael Silberbauer zat niet op de bank bij FC Utrecht. De club liet weten dat de Deen ziek is. Aleksandar Rankovic verving hem. Taylor Booth ontbrak eveneens. De Amerikaanse middenvelder heeft last van een schouder, maar Utrecht verwacht hem snel weer op het veld.
Eerdere bekerstunt dit seizoen
Spakenburg zorgde eerder in het toernooi voor een grote stunt door FC Groningen uit te schakelen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
4 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
4 uur geleden