Spakenburg zet FC Utrecht te kijk in kwartfinale bekertoernooi
UTRECHT (ANP) - Spakenburg heeft FC Utrecht verslagen én vernederd in de kwartfinale van het nationale bekertoernooi. De amateurs uit de tweede divisie versloegen de subtopper uit de Eredivisie met 4-1. Dat gebeurde nog in Utrecht ook.
FC Utrecht en Spakenburg staan in de competitie allebei op de zevende plaats; Utrecht in de Eredivisie, Spakenburg in de tweede divisie.
Al in de 12e minuut zette Wimilio Vink Spakenburg op voorsprong. Hij nam de bal ineens op de schoen na een voorzet van Luuk Admiraal en passeerde doelman Vasilis Barkas.
Drie keer raak in tweede helft
Na bijna een uur liep Spakenburg verder uit. Admiraal brak door na een splijtende pass van Floris van der Linden en rondde beheerst af.
Het was de beloning voor een goed begin van de formatie van trainer Chris de Graaf, die eerder via Mark Veenhoven ook al een aardige poging ondernam om op voorsprong te komen. Nu redde Barkas wel.
Weinig kansen FC Utrecht
Utrecht kreeg in het eerste deel niet veel meer dan twee kansjes. Anastasios Douvikas tikte de bal naast, een kopbal van Hidde ter Avest had onvoldoende vaart.
Anastasios Douvikas scoorde vervolgens voor FC Utrecht (1-2), na een pass van Sander van de Streek. Even later echter herstelde Spakenburg de marge alweer, dankzij Masies Artien. Vervolgens werd de blamage voor Utrecht compleet door de vierde Spakenburgse treffer, van Van der Linden.
IJsselmeervogels
Spakenburg is de tweede club uit het dorp Bunschoten-Spakenburg die doordringt tot de laatste vier van het bekertoernooi. In 1975 lukte dat de grote rivaal IJsselmeervogels ook al eens, dat onder meer won van AZ. In de halve finale destijds, gespeeld in Deventer, was FC Twente te sterk. Ook VVSB bereikte als amateurclub de laatste vier, in 2016.
Trainer Michael Silberbauer zat niet op de bank bij FC Utrecht. De club liet weten dat de Deen ziek is. Aleksandar Rankovic verving hem. Taylor Booth ontbrak eveneens. De Amerikaanse middenvelder heeft last van een schouder, maar Utrecht verwacht hem snel weer op het veld.
Eerdere bekerstunt dit seizoen
Spakenburg zorgde eerder in het toernooi voor een grote stunt door FC Groningen uit te schakelen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
4 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geleden