SpaceX vraagt leveranciers Taiwan productie te verplaatsen
TAIPEI (ANP) - Elon Musk heeft leveranciers in Taiwan van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX gevraagd hun productie van het eiland te verplaatsen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De verzoeken van SpaceX vestigen opnieuw de aandacht op de omstreden relatie die Musk heeft met Taiwan, nadat hij vorig jaar had gezegd dat het een "integraal onderdeel" van China is.
Volgens Chin-Poon Industrial, een Taiwanese fabrikant die satellietonderdelen levert aan SpaceX, vroeg het Amerikaanse bedrijf hen de productie van Taiwan naar Thailand te verplaatsen "vanwege geopolitieke overwegingen". Diverse bedrijven in Taiwan zouden al aan het verzoek van SpaceX hebben voldaan. SpaceX reageerde niet op verzoeken om commentaar.
China beschouwt het democratisch bestuurde Taiwan als zijn eigen grondgebied. De afgelopen vijf jaar heeft het Chinese leger bijna dagelijks militaire oefeningen rond het eiland gehouden. Sinds 2022 zijn die oefeningen sterk toegenomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
14 uur geleden