SpaceX vraagt leveranciers Taiwan productie te verplaatsen
TAIPEI (ANP) - Elon Musk heeft leveranciers in Taiwan van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX gevraagd hun productie van het eiland te verplaatsen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De verzoeken van SpaceX vestigen opnieuw de aandacht op de omstreden relatie die Musk heeft met Taiwan, nadat hij vorig jaar had gezegd dat het een "integraal onderdeel" van China is.
Volgens Chin-Poon Industrial, een Taiwanese fabrikant die satellietonderdelen levert aan SpaceX, vroeg het Amerikaanse bedrijf hen de productie van Taiwan naar Thailand te verplaatsen "vanwege geopolitieke overwegingen". Diverse bedrijven in Taiwan zouden al aan het verzoek van SpaceX hebben voldaan. SpaceX reageerde niet op verzoeken om commentaar.
China beschouwt het democratisch bestuurde Taiwan als zijn eigen grondgebied. De afgelopen vijf jaar heeft het Chinese leger bijna dagelijks militaire oefeningen rond het eiland gehouden. Sinds 2022 zijn die oefeningen sterk toegenomen.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
20 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
21 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
21 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
23 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
1 dag geleden