SpaceX vraagt leveranciers Taiwan productie te verplaatsen
TAIPEI (ANP) - Elon Musk heeft leveranciers in Taiwan van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX gevraagd hun productie van het eiland te verplaatsen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De verzoeken van SpaceX vestigen opnieuw de aandacht op de omstreden relatie die Musk heeft met Taiwan, nadat hij vorig jaar had gezegd dat het een "integraal onderdeel" van China is.
Volgens Chin-Poon Industrial, een Taiwanese fabrikant die satellietonderdelen levert aan SpaceX, vroeg het Amerikaanse bedrijf hen de productie van Taiwan naar Thailand te verplaatsen "vanwege geopolitieke overwegingen". Diverse bedrijven in Taiwan zouden al aan het verzoek van SpaceX hebben voldaan. SpaceX reageerde niet op verzoeken om commentaar.
China beschouwt het democratisch bestuurde Taiwan als zijn eigen grondgebied. De afgelopen vijf jaar heeft het Chinese leger bijna dagelijks militaire oefeningen rond het eiland gehouden. Sinds 2022 zijn die oefeningen sterk toegenomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden