Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SpaceX verliest Starship-raket na lancering

SpaceX verliest Starship-raket na lancering

BOCA CHICA (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een onbemande Starship-raket van SpaceX is donderdag na de lancering vanuit Boca Chica in de Amerikaanse staat Texas verloren gegaan. Starship ontkoppelde zich zoals gepland na bijna vier minuten vliegen van de Super Heavy draagraket. Maar minuten later meldde SpaceX-communicatiemanager Dan Huot via een livestream dat de missieteams het contact met het ruimteschip hadden verloren. De Super Heavy draagraket keerde na ruim zeven minuten zoals gepland terug naar de aarde. SpaceX bevestigde later dat Starship was geëxplodeerd.

In een test zou Starship tien objecten in de ruimte brengen die qua grootte, vorm en gewicht de Starlink-satellieten nabootsten. Het is de bedoeling dat Starship-raketten die in de toekomst in een baan om de aarde brengen. Het was de eerste keer dat SpaceX probeerde om met dit type raket vracht in de ruimte te brengen.

De lancering vond enkele uren plaats na de succesvolle lancering van een raket van Blue Origin. Dit bedrijf werd opgericht door Jeff Bezos en wil concurreren met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk.

Meer uit Buitenland

Macron: VS zullen staakt-het-vuren in Oekraïne monitoren

KYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron meldt dat de Verenigde Staten een voorgesteld staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland zullen monitoren. Macron en een aantal andere Europese leiders belden zaterdag met de Amerikaanse president Donald Trump en volgens hen steunt hij het idee dat het dertigdaagse bestand maandag moet ingaan. Zo niet, zullen de Europeanen en de VS "enorme" sancties opleggen aan Rusland.

56 minuten geleden
Trump kondigt staakt-het-vuren aan tussen India en Pakistan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.

2 uur geleden
Paus wil lijn Franciscus doorzetten en verklaart keuze naam Leo

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.

2 uur geleden
Oekraïne en bondgenoten willen dat bestand maandag ingaat

KYIV (ANP) - Oekraïne en zijn bondgenoten willen dat het bestand met Rusland maandag ingaat, meldt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Hij schrijft op X na een overleg van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen dat de tijd rijp is voor een "onvoorwaardelijk staakt-het-vuren op land, in de lucht en op zee voor ten minste dertig dagen".

2 uur geleden
Macron en Von der Leyen dreigen met meer sancties voor Rusland

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.

3 uur geleden
160.000 mensen bij Barcelona moeten binnenblijven om giftige wolk

VILANOVA I LA GELTRÚ (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben 160.000 mensen in de buurt van Barcelona opgeroepen om voorlopig binnen te blijven. Door een brand in een industriële opslagplaats is er een giftige wolk ontstaan in de omgeving.

3 uur geleden
Duitsland weert eerste asielzoekers sinds strenger migratiebeleid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft voor het eerst asielzoekers aan de grens geweerd sinds het ingaan van het strengere migratiebeleid. Vier Afghanen die via Luxemburg het land binnenkwamen, zijn volgens de politie teruggestuurd.

4 uur geleden