SpaceX 'vangt' draagraket weer op na lancering
BOCA CHICA (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX heeft een grote stap gezet bij een testvlucht van ruimtevaartuig Starship in het Amerikaanse Boca Chica. Het lukte na de lancering om een enorme draagraket weer aan de grond te zetten.
Op beelden is te zien hoe de zogenoemde Super Heavy-raket afdaalt en wordt beetgepakt door de robotarmen van een platform. "Mechazilla heeft de Super Heavy-raket gevangen", jubelt het commerciële ruimtevaartbedrijf, dat in het bericht op X de bijnaam gebruikte van de installatie.
De Super Heavy-raket is bedoeld om Starship naar de ruimte te brengen. Het vaartuig ontkoppelde op tientallen kilometers hoogte van de draagraket en vloog verder.
Terugkomst
SpaceX zegt dat het de eerste keer is dat de 70 meter lange Super Heavy-raket vervolgens terugkeerde naar de lanceerplek en daar is "opgevangen". Starship keert later terug naar de aarde en moet dan neerkomen in de oceaan.
SpaceX-topman Elon Musk, een van de rijkste mensen op aarde, deed op zijn berichtendienst X verslag van de testvlucht. Hij deelde daar ook een filmpje van juichende mensen bij de landing van de Super Heavy. "De toren heeft de raket gevangen!!", schreef de techmiljardair.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
9 uur geleden