SpaceX van Elon Musk doet aanvraag voor verhuizing naar Texas
HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk wil zijn ruimtebedrijf SpaceX verhuizen naar Texas. Het bedrijf heeft een officiële vestigingsaanvraag ingediend in die Amerikaanse staat.
Musk deelde het nieuws over de aanvraag in een bericht op socialmediaplatform X. De bekende zakenman wil zijn bedrijven weghalen uit Delaware na een besluit van een rechter in die staat eind vorige maand om een megabonus voor Musk te blokkeren. Musk zou als topman van Tesla een beloningspakket krijgen ter waarde van zo'n 55 miljard dollar, maar een aandeelhouder vond die beloning buitensporig en kreeg gelijk van de rechter.
Op X kwam Musk afgelopen tijd al meerdere keren met harde kritiek op Delaware, een staat in het oosten van de Verenigde Staten waar Tesla op dit moment op papier nog is gevestigd. Nu heeft hij nog een keer zijn ongenoegen geuit over de staat. "Als je bedrijf nog steeds is gevestigd in Delaware, raad ik je aan om zo snel mogelijk naar een andere staat te verhuizen."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN heeft er afgelopen kwartaal op vrijwel alle terreinen meer klanten bijgekregen. Zo groeide het aantal particuliere internet- en telefonieklanten. Alleen op de wholesalemarkt, waarbij andere providers gebruikmaken van het net van KPN, was er een afname in het aantal breedbandaansluitingen.
14 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Filmstudio Paramount Skydance gaat ongeveer duizend banen schrappen, minder dan drie maanden na de fusie van de twee grote mediaconcerns. Dat zegt een betrokken bron tegen persbureau AFP. Het bedrijf heeft de reorganisatie nog niet bevestigd.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Banijay Group, de eigenaar van Betclic, neemt het meerderheidsbelang van investeerder CVC Capital Partners in het Duitse sportweddenschapsbedrijf Tipico over. Met de aankoop versterkt het entertainmentconcern, met het hoofdkwartier in Frankrijk en een beursnotering in Amsterdam, zijn positie in sportweddenschappen en onlinegaming.
29 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft in het afgelopen gebroken boekjaar meer winst en omzet behaald. Eerder dit jaar werd nog bekend dat de onderneming wordt overgenomen door de grote Chinese webwinkel JD.com voor ongeveer 2,2 miljard euro.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal autoverkopen in de Europese Unie is vorige maand hard gestegen. Door een verkoopstijging van 10 procent vergeleken met een jaar eerder ligt het aantal verkochte auto's in de eerste negen maanden van dit jaar op 8,1 miljoen stuks. De verkoopaantallen tot en met augustus liepen nog achter op vorig jaar.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het bezorgen van pakketjes gaat nog veel mis, constateert de Consumentenbond na onderzoek onder 12.000 panelleden. Volgens de bond ondervond 35 procent van de ondervraagden het afgelopen halfjaar problemen met de bezorging. Dat is zelfs wat meer dan in eerdere onderzoeken. In 2023 ging er bij 30 procent van het panel iets mis en in 2021 bij 27 procent.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en Japan hebben een overeenkomst ondertekend om de levering van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen aan beide landen te "verzekeren". Dat meldt het Witte Huis na het bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de premier van Japan, Sanae Takaichi.
2 uur geleden