SpaceX van Elon Musk doet aanvraag voor verhuizing naar Texas
HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk wil zijn ruimtebedrijf SpaceX verhuizen naar Texas. Het bedrijf heeft een officiële vestigingsaanvraag ingediend in die Amerikaanse staat.
Musk deelde het nieuws over de aanvraag in een bericht op socialmediaplatform X. De bekende zakenman wil zijn bedrijven weghalen uit Delaware na een besluit van een rechter in die staat eind vorige maand om een megabonus voor Musk te blokkeren. Musk zou als topman van Tesla een beloningspakket krijgen ter waarde van zo'n 55 miljard dollar, maar een aandeelhouder vond die beloning buitensporig en kreeg gelijk van de rechter.
Op X kwam Musk afgelopen tijd al meerdere keren met harde kritiek op Delaware, een staat in het oosten van de Verenigde Staten waar Tesla op dit moment op papier nog is gevestigd. Nu heeft hij nog een keer zijn ongenoegen geuit over de staat. "Als je bedrijf nog steeds is gevestigd in Delaware, raad ik je aan om zo snel mogelijk naar een andere staat te verhuizen."
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft vorig jaar meer dan 43.000 huishoudens en kleinere bedrijven op het drukke elektriciteitsnet aangesloten. Het bedrijf investeerde meer in het uitbreiden van zijn energienetten en kon mede daardoor bijna 2000 grote bedrijven van de wachtlijst schrappen. Maar de vraag naar nieuwe en zwaardere aansluitingen neemt verder toe, net als het aantal aanvragen op de wachtlijst en de wachttijden.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.
49 minuten geledenZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.
50 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.
50 minuten geledenHOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.
1 uur geleden