Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SpaceX-raket in baan om aarde, onderweg naar ISS

SpaceX-raket in baan om aarde, onderweg naar ISS

CAPE CANAVERAL (ANP) - Een SpaceX-raket met aan boord vier astronauten is om 03.03 uur Nederlandse tijd succesvol gelanceerd vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. De raket bevindt zich momenteel in een baan rond de aarde. Het zal ongeveer 22 uur duren voordat de capsule met aan boord de astronauten het internationaal ruimtestation ISS bereikt.

Een deel van de raket Falcon 9 is inmiddels weer veilig geland op een autonoom schip in de Atlantische Oceaan. Hoewel dat geen cruciaal deel van de missie is, hergebruikt SpaceX dezelfde raket en capsule die ook bij vorige missies zijn ingezet. Door dergelijk materieel opnieuw te gebruiken kunnen de kosten flink worden gedrukt.

Het is de vierde keer in de geschiedenis dat een commerciële raket astronauten naar het ISS brengt. Het vertrek werd de afgelopen weken een paar keer uitgesteld.

De bemanningsleden zijn Thomas Marshburn (61), Raja Chari (44), Kayla Barron (34) uit de Verenigde Staten en Matthias Maurer (51) uit Duitsland. De astronauten blijven een half jaar in het ISS. Volgens de huidige planning moeten ze eind april terugkeren op aarde.

De lancering werd live uitgezonden. "Alles ziet er goed uit", zei SpaceX-medewerker John Insprucker enkele minuten voor vertrek. Minder dan 48 uur voor de lancering landde een andere SpaceX-raket op aarde met aan boord vier astronauten die een half jaar in het ISS hadden doorgebracht.

Meer uit Buitenland

Musk wil veel minder uitgeven aan politieke campagnes

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.

1 uur geleden
VK schort onderhandelingen over handelsdeal met Israël op om Gaza

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stopt voorlopig met onderhandelingen over een handelsakkoord met Israël en ontbiedt de ambassadeur. De regering is boos over de intensere militaire aanvallen en het tegenhouden van hulpgoederen in Gaza, zei minister David Lammy van Buitenlandse Zaken in het parlement.

1 uur geleden
EU-lidstaten mogen van Commissie asielzoekers sneller terugsturen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.

1 uur geleden
Pakistan en India trekken troepen terug na recent conflict

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan en India hebben een overeenkomst gesloten over hun troepen aan de grens, melden Pakistaanse inlichtingenbronnen. De militairen die tijdens het recente conflict tussen de landen waren ingezet, keren terug naar hun posities in vredestijd.

2 uur geleden
NAVO vestigt luchtmachthoofdkwartier in noorden Noorwegen

OSLO (ANP) - De NAVO krijgt een nieuw commandocentrum voor luchtoperaties in het Noord-Noorse Bodø. Het hoge noorden wordt belangrijker voor het westerse militaire bondgenootschap nu Rusland zich daar versterkt.

2 uur geleden
EU akkoord met 17e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben dinsdag ingestemd met het zeventiende sanctiepakket tegen Rusland. "Deze sanctieronde tegen Rusland is de meest verstrekkende sinds het begin van de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Er is brede steun in de EU om een achttiende sanctiepakket voor te bereiden, voor het geval Moskou vredesbesprekingen blijft weigeren.

2 uur geleden
Doden en vermisten door noodweer Zuid-Frankrijk

LE LAVANDOU (ANP) - Het noodweer in Zuid-Frankrijk heeft zeker drie mensen het leven gekost, melden Franse media als BFMTV en Le Monde. Nog twee mensen worden vermist.

2 uur geleden