Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SpaceX lanceert raket om astronauten op te halen

SpaceX lanceert raket om astronauten op te halen

KENNEDY SPACE CENTER (ANP) - SpaceX en NASA hebben vrijdag een Falcon 9-raket met een Dragon-capsule gelanceerd met aan boord vier astronauten. De bestemming is het internationale ruimtestation ISS. Daar worden de twee Amerikaanse astronauten Butch Wilmore en Suni Williams door de bemanning afgelost.

Wilmore en Williams vlogen vorig jaar met een raket van Boeing naar het ruimtestation. Door technische problemen met de raket konden ze niet terugkeren naar de aarde. Hun oorspronkelijke verblijfduur van acht dagen werd uiteindelijk negen maanden. Het plan is nu om het tweetal op 19 maart naar de aarde te laten terugkeren.

De Amerikaanse president Donald Trump en miljardair Elon Musk die ook CEO van SpaceX is, beweren dat voormalig president Joe Biden de twee astronauten om politieke redenen op het ruimtestation achterliet. Ze hebben hiervoor geen bewijs.

"We kwamen voorbereid om lang te blijven, ook al hadden we gepland om kort te blijven," zei astronaut Wilmore. Hij voegde eraan toe dat hij niet geloofde dat NASA's beslissing om ze op het ISS te houden tot de aankomst van een nieuwe bemanning was beïnvloed door politiek.

Meer uit Buitenland

Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

1 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

1 uur geleden
Oekraïense president Zelensky ontslaat legerleider Syrsky

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.

2 uur geleden
Dodental loopt op na kapseizen veerboot in Guyana

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.

3 uur geleden
Venezuela meldt drie doden met hantabesmetting

CARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.

3 uur geleden
Frans parlement verbiedt sociale media voor kinderen onder de 15

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de toegang tot sociale media voor kinderen onder de 15 jaar verbiedt. Hiermee is Frankrijk het eerste land in de Europese Unie dat een leeftijdsgrens invoert voor apps als TikTok en Instagram.

3 uur geleden
Burnham wil minstens een dag in de week in Manchester werken

LONDEN (ANP/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham is van plan minstens een dag in de week in Manchester te werken, aldus zijn woordvoerder. Hij opent daar een extra premierskantoor, ook wel Number 10 North genoemd.

4 uur geleden