Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SpaceX lanceert met succes vier astronauten

SpaceX lanceert met succes vier astronauten

CAPE CANAVERAL (ANP) - SpaceX, het raketbedrijf van Elon Musk, heeft in de nacht van zondag op maandag op het geplande tijdstip van 01.27 uur (19.27 uur lokale tijd) met succes vier astronauten gelanceerd op een vlucht naar het internationale ruimtestation ISS. Aan boord zijn drie Amerikanen en een Japanner, die de komende zes maanden in het ISS wonen.

De vlucht duurt ongeveer 27 uur en brengt de bemanning naar het ruimtestation dat zich op ongeveer 400 kilometer hoogte in een baan rond de aarde begeeft. De lancering was gepland voor afgelopen zaterdag, maar werd vanwege windvlagen een dag uitgesteld.

Vicepresident Mike Pence woonde de lancering bij en zei dat Amerika onder president Donald Trump "onze toewijding heeft hernieuwd om voorop te lopen in de menselijke verkenning van de ruimte". Aankomend president Joe Biden tweette zijn felicitaties en zei dat de lancering "een bewijs van de kracht van de wetenschap" was.

Het is voor de tweede keer in de geschiedenis dat een commerciële raket mensen naar de ruimte brengt. De eerste bemande commerciële ruimtevlucht ooit was eind mei. Toen bracht SpaceX de Amerikaanse astronauten Douglas Hurley en Bob Behnken naar het ISS. Begin augustus keerden zij terug op aarde. Dat was ook de eerste bemande Amerikaanse ruimtevlucht sinds 2011.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: per direct nieuwe reeks 'krachtige aanvallen' op Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël komt met een onmiddellijke reeks "krachtige aanvallen" op de Gazastrook. Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu na berichten over een aanval op Israëlische troepen.

27 minuten geleden
Oekraïne wil komende maand beginnen met wapenexport

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne is van plan volgende maand te beginnen met het exporteren van wapens, meldt president Volodymyr Zelensky. Het land is nog sterk afhankelijk van westerse bondgenoten voor de leveringen van bepaalde wapens, zoals luchtafweersystemen, maar produceert inmiddels zelf ook zoveel wapens dat het bijvoorbeeld drones kan verkopen aan het buitenland.

32 minuten geleden
Media: geweld in Gaza laait op na aanval op troepen Israël

GAZA-STAD (ANP) - Het geweld in de Gazastrook is weer opgelaaid na een aanval op Israëlische troepen in het zuiden van het kustgebied. De krant Haaretz bericht dat Israël reageerde met artillerievuur nadat militairen waren beschoten.

37 minuten geleden
Meerdere doden bij politieactie tegen drugscriminelen in Rio

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Zeker 18 verdachten en meerdere politieagenten zijn omgekomen bij een grootscheepse operatie gericht tegen drugscriminelen in Rio de Janeiro. Dat melden Braziliaanse autoriteiten.

1 uur geleden
Johnson: grondwet aanpassen voor extra termijn Trump onhaalbaar

WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden ziet geen mogelijkheden om de grondwet aan te passen zodat president Donald Trump zich nog een keer herkiesbaar kan stellen. "Dat zou ongeveer tien jaar duren", zei de Republikein Mike Johnson, een belangrijke bondgenoot van Trump in het parlement.

1 uur geleden
Hamas zegt dinsdag nog een lichaam van gijzelaar over te dragen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De gewapende tak van Hamas zegt om 19.00 uur Nederlandse tijd het lichaam van een overleden gijzelaar over te dragen aan Israël. Volgens de al-Qassam-brigades gaat het om een lichaam dat recentelijk in een tunnel werd geborgen.

2 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboten aan, zeker veertien doden

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op drie vermeende drugsboten in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Daarbij zijn veertien "drugsterroristen" gedood, aldus defensieminister Pete Hegseth, die tegenwoordig door Washington minister van Oorlog wordt genoemd. Er is één overlevende.

2 uur geleden