Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SpaceX lanceert maanmissie betaald met cryptomunt Dogecoin

SpaceX lanceert maanmissie betaald met cryptomunt Dogecoin

TORONTO (ANP) - Het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf SpaceX zal volgend jaar een satelliet naar de maan lanceren die volledig wordt gefinancierd met de cryptomunt Dogecoin. Dat heeft het Canadese bedrijf Geometric Energy Corporation, dat de maanmissie zal leiden, zondag bekendgemaakt.

De satelliet, genaamd DOGE-1, zal in het eerste kwartaal van 2022 aan boord van een SpaceX Falcon 9-raket worden gelanceerd, zei het in Calgary gevestigde bedrijf in een verklaring. De satelliet, met een gewicht van veertig kilo, gaat volgens het bedrijf informatie over de maan vergaren via sensoren en camera's. De onderneming spreekt over de eerste commerciële maanlading die volledig met Dogecoin wordt betaald, zonder aan te geven hoeveel het project precies kost.

"We zijn verheugd om 'DOGE-1 to the Moon' te lanceren!", zei Tom Ochinero van SpaceX. "Deze missie zal de toepassing van cryptomunt buiten de baan om de aarde demonstreren en de basis leggen voor interplanetaire handel."

De aankondiging komt de dag nadat SpaceX-oprichter Elon Musk gastheer was van de live comedyshow 'Saturday Night Live' (SNL). Daarin prees hij Dogecoin, oorspronkelijk gemaakt als een grap maar gelegitimeerd door de tweets van de excentrieke techondernemer. Als grote aanjager van cryptomunten beschreef de baas van Tesla Dogecoin in een SNL-sketch als "een niet te stoppen voertuig dat de wereld gaat overnemen."

Musk deelde de aankondiging van de maanmissie zondag op Twitter en schreef: "To the mooooonnn!!"

Meer uit Buitenland

Werk neergelegd in Eiffeltoren om wegsturen vrouwelijk personeel

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.

22 minuten geleden
Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

40 minuten geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

1 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

2 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

4 uur geleden
Witkoff meldt flinke vooruitgang na bezoek aan Kyiv en Moskou

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.

4 uur geleden
Italië beleefde heetste zomer in meer dan 75 jaar

ROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.

5 uur geleden