Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SpaceX fors hoger op Wall Street na cijfers, Netflix daalt

SpaceX fors hoger op Wall Street na cijfers, Netflix daalt

NEW YORK (ANP) - SpaceX was woensdag een flinke stijger op de aandelenbeurzen in New York dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk. Streamingdienst Netflix daalde juist door tegenvallende resultaten. De hoofdgraadmeters op Wall Street toonden bij opening kleine koersbewegingen.

SpaceX klom ruim 9 procent. Het bedrijf heeft de omzet in het afgelopen kwartaal ruimschoots verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond AI en groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst geboekt, tegen een verlies een jaar eerder. Het is de eerste winst voor SpaceX als beursgenoteerd bedrijf.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,1 procent lager op 52.443 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 7729 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 0,6 procent tot 26.575 punten.

Netflix

Musk zei verder een fusie tussen SpaceX en Tesla (plus 2 procent) tot een bedrijf met een marktwaarde van 3,5 biljoen dollar een goed idee te vinden en dat speciale commissies door de bedrijven zijn opgezet om een samenvoeging te onderzoeken. Tesla komt nabeurs met cijfers en ging in aanloop x procent vooruit.

Netflix verloor bijna 5 procent. Netflix behaalde ruim een tiende meer omzet, maar de omzetgroei zwakte wel verder af naar het traagste tempo in drie jaar. Het bedrijf rekent voor het huidige kwartaal bovendien opnieuw op een afnemende omzetgroei.

Meta

Ook de producent van AI-servers Super Micro Computer kwam met resultaten naar buiten en won daarop ruim 12 procent. Branchegenoten HPE en Dell liftten mee met plussen tot zo'n 6 procent.

Andere bedrijven met kwartaalpublicaties waren tabaksproducent Philip Morris International (min 2,9 procent), telecomconcern AT&T (min 4 procent), de maker van campers en caravans Winnebago (plus 8 procent) en medisch bedrijf Abbott (plus 3 procent).

Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, opent na het slot van de beurshandel in New York de boeken over de afgelopen periode en werd 1,7 procent hoger gezet door beleggers.

Meer uit Financieel

Cyberexperts: PHP-lek heeft ook na patch nog maanden gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.

52 minuten geleden
PHP: vertraging van fix voor kwetsbaarheid was structureel falen

DEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.

54 minuten geleden
Kwetsbaarheden in PHP al jaren oud, zegt beveiliger Wiz

NEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.

56 minuten geleden
Brussel: geen PHP-lek bij diensten Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.

57 minuten geleden
Koersval Carrefour na winstwaarschuwing door rellen in Frankrijk

AMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.

58 minuten geleden
Webwinkels krijgen advies contact op te nemen met sitebeheerder

VEENENDAAL (ANP) - Webwinkels moeten woensdag nog contact opnemen met hun technische beheerder, hostingpartij of softwareleverancier. Dat is het advies van Thuiswinkel.org, de brancheorganisatie voor webwinkels, aan haar leden na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Webwinkels kunnen zo laten controleren of hun systemen PHP gebruiken, of ze worden geraakt en welke maatregelen er nodig zijn.

1 uur geleden
Patch om gat in programmeertaal PHP te dichten is beschikbaar

SAN FRANCISCO (ANP) - De ontwikkelaars van programmeertaal PHP hebben woensdag twee patches beschikbaar gesteld. Die zijn gemaakt om de ontdekte kwetsbaarheden te dichten. Beheerders van websites hebben het dringende advies gekregen om de reparaties zo snel mogelijk door te voeren. Daarna kunnen veel sites weer online, is de verwachting.

2 uur geleden