Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaartaks topprioriteit voor nieuwe staatssecretaris Financiën

Spaartaks topprioriteit voor nieuwe staatssecretaris Financiën

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig staatssecretaris Folkert Idsinga (Financiën) ziet het als zijn eerste prioriteit om met een oplossing te komen voor de vermogensrendementsheffing, ook wel de spaartaks genoemd. Zolang dat onderwerp blijft liggen "kost het de schatkist veel geld", zegt hij. Bovendien zorgt het voor onzekerheid bij spaarders en beleggers.

De problemen met Box 3, zoals de belasting op het rendement op spaargeld en beleggingen formeel heet, spelen al jaren. Deze heffing was jarenlang gebaseerd op een aanname van het behaalde rendement. Vooral spaarders waren daar de dupe van in de jaren dat de spaarrentes historisch laag waren. De Hoge Raad zette eind 2021 een streep door deze aanpak.

Het kabinet werkt nog aan een nieuwe belasting op basis van daadwerkelijk behaald rendement, maar dat is een ingewikkelde en tijdrovende klus gebleken. Om toch belasting te kunnen heffen, werd een noodoplossing bedacht. Maar daarvan bepaalde de hoogste rechter onlangs dat die discriminerend werkt voor beleggers.

Definitieve oplossing

Dit jongste arrest maakt het volgens Idsinga alleen maar urgenter dat er een snel een definitieve oplossing komt. Hij erkent dat het kabinet dat volgende week aantreedt, nog geen rekening heeft gehouden met het financiële gat van naar schatting minstens 4 miljard euro dat hierdoor ontstaat. "Daar moeten we het ook over hebben", zegt hij.

Met de Belastingdienst krijgt Idsinga "een organisatie met hele grote uitdagingen" onder zijn hoede. Wel spreekt hij lovende woorden over zijn voorganger Marnix van Rij, die volgens hem al veel verbeteringen bij de fiscus in gang heeft gezet.

Meer uit Politiek

SP-leider Dijk pleit op congres voor coalitie met GL-PvdA en CDA

UTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.

12 uur geleden
Moes: 'spannend besluit' van AVROTROS over Songfestival en Israël

DEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."

1 dag geleden
Rummenie: wens landbouwplannen te pauzeren is verkiezingsretoriek

DEN HAAG (ANP) - Het voornemen van de Kamercommissie van landbouw om veel plannen te pauzeren tot er een nieuw kabinet is, valt slecht bij demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). "Ik vind daar heel veel van", zei Rummenie voorafgaand aan de ministerraad. "We weten welke partijen dit doen."

1 dag geleden
Heinen: lekken van plannen niet goed, vertelt niet hele verhaal

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het "niet goed" dat een deel van de plannen die het kabinet op Prinsjesdag presenteert, al op straat ligt. Hij zou ze liever "in één keer" bekendmaken, zodat kiezers "het eerlijke verhaal" zien, inclusief de minder leuke maatregelen.

1 dag geleden
Minister geschrokken van situatie in Beverwijk en Heemskerk

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten is geschrokken van de situatie in Beverwijk en Heemskerk waar alle middelbare scholen vrijdag dichtblijven vanwege dreiging en berichten op sociale media. De VVD'er zegt dat het lokale gezag dit eerst moet aanpakken en dat hij daar geen rol in speelt.

1 dag geleden
Kabinet stelt nationale CO2-heffing voor industrie buiten werking

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt de nationale CO2-heffing voor de industrie buiten werking. Dat staat in de plannen die op Prinsjesdag bekend worden gemaakt, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf. Een Kamermeerderheid onder aanvoering van het CDA drong al eerder aan op deze stap, waaraan klimaat- en energieminister Sophie Hermans (VVD) nu gehoor geeft.

1 dag geleden
Partijen willen einde recht minister om vervolging af te dwingen

DEN HAAG (ANP) - D66, GL-PvdA, CDA, NSC en SP willen dat de minister van Justitie niet langer het Openbaar Ministerie opdracht kan geven om tot vervolging over te gaan. De partijen zijn overwegend positief over een wetsvoorstel om dat te regelen, op initiatief van D66-Kamerlid Joost Sneller. VVD en BBB willen die bevoegdheid juist behouden.

2 dagen geleden