Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaartaks topprioriteit voor nieuwe staatssecretaris Financiën

Spaartaks topprioriteit voor nieuwe staatssecretaris Financiën

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig staatssecretaris Folkert Idsinga (Financiën) ziet het als zijn eerste prioriteit om met een oplossing te komen voor de vermogensrendementsheffing, ook wel de spaartaks genoemd. Zolang dat onderwerp blijft liggen "kost het de schatkist veel geld", zegt hij. Bovendien zorgt het voor onzekerheid bij spaarders en beleggers.

De problemen met Box 3, zoals de belasting op het rendement op spaargeld en beleggingen formeel heet, spelen al jaren. Deze heffing was jarenlang gebaseerd op een aanname van het behaalde rendement. Vooral spaarders waren daar de dupe van in de jaren dat de spaarrentes historisch laag waren. De Hoge Raad zette eind 2021 een streep door deze aanpak.

Het kabinet werkt nog aan een nieuwe belasting op basis van daadwerkelijk behaald rendement, maar dat is een ingewikkelde en tijdrovende klus gebleken. Om toch belasting te kunnen heffen, werd een noodoplossing bedacht. Maar daarvan bepaalde de hoogste rechter onlangs dat die discriminerend werkt voor beleggers.

Definitieve oplossing

Dit jongste arrest maakt het volgens Idsinga alleen maar urgenter dat er een snel een definitieve oplossing komt. Hij erkent dat het kabinet dat volgende week aantreedt, nog geen rekening heeft gehouden met het financiële gat van naar schatting minstens 4 miljard euro dat hierdoor ontstaat. "Daar moeten we het ook over hebben", zegt hij.

Met de Belastingdienst krijgt Idsinga "een organisatie met hele grote uitdagingen" onder zijn hoede. Wel spreekt hij lovende woorden over zijn voorganger Marnix van Rij, die volgens hem al veel verbeteringen bij de fiscus in gang heeft gezet.

Meer uit Politiek

Klaver vindt dat PRO in EU moet kiezen voor sociaaldemocraten

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland moet zich in de Europese Unie aansluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie, vindt partijleider Jesse Klaver. Daarmee onderschrijft hij het advies dat een commissie vrijdag uitbracht. "Het doet recht aan zowel de inhoud als onze ambitie om zoveel mogelijk invloed te hebben in Europa", motiveert de linkse politicus op het sociale medium Bluesky.

1 dag geleden
Commissie PRO adviseert aansluiting bij sociaaldemocraten in EU

BRUSSEL (ANP) - Een adviescommissie van Progressief Nederland (PRO) heeft de nieuwe partij aangeraden om zich binnen de Europese Unie aan te sluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie. De Partij van de Arbeid behoorde al tot de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement, maar GroenLinks zat bij de Groenen. Sinds de fusie is onduidelijk bij welke groep PRO gaat horen.

1 dag geleden
Jetten wil steun voor totale begroting, dus geen 'cherrypicking'

DEN HAAG (ANP) - Het is de bedoeling dat de totale miljoenennota brede steun krijgt in de Tweede Kamer, zei Rob Jetten vrijdag in zijn wekelijkse persconferentie. Hij wil dus geen "cherrypicking", waarbij partijen de ene begroting wel steunen en de andere niet. "Veel dingen hangen met elkaar samen, en dan kom je elkaar ook snel in de weg te zitten."

1 dag geleden
Van Weel wil landelijke lijn tegen trekkers op snelweg

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil dat er één landelijke lijn komt hoe lokaal gezag moet omgaan met trekkers op de snelweg. Dat zei hij voorafgaand aan de ministerraad. Nu mogen de burgemeester, politie en het Openbaar Ministerie lokaal bepalen of en hoe zij hiertegen optreden, maar Van Weel erkent dat dit niet altijd werkt als het gaat om boeren die met trekkers op de snelweg rijden.

1 dag geleden
Heinen denkt dat oppositiepartijen bij elkaar te brengen zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën verwacht dat oppositiepartijen wel bij elkaar te brengen zijn om een brede deal voor het budget van 2027 te maken. Dat zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

1 dag geleden
Ongeduldig PRO ziet kabinet niet bewegen in onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."

2 dagen geleden
Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

3 dagen geleden