Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaartaks topprioriteit voor nieuwe staatssecretaris Financiën

Spaartaks topprioriteit voor nieuwe staatssecretaris Financiën

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig staatssecretaris Folkert Idsinga (Financiën) ziet het als zijn eerste prioriteit om met een oplossing te komen voor de vermogensrendementsheffing, ook wel de spaartaks genoemd. Zolang dat onderwerp blijft liggen "kost het de schatkist veel geld", zegt hij. Bovendien zorgt het voor onzekerheid bij spaarders en beleggers.

De problemen met Box 3, zoals de belasting op het rendement op spaargeld en beleggingen formeel heet, spelen al jaren. Deze heffing was jarenlang gebaseerd op een aanname van het behaalde rendement. Vooral spaarders waren daar de dupe van in de jaren dat de spaarrentes historisch laag waren. De Hoge Raad zette eind 2021 een streep door deze aanpak.

Het kabinet werkt nog aan een nieuwe belasting op basis van daadwerkelijk behaald rendement, maar dat is een ingewikkelde en tijdrovende klus gebleken. Om toch belasting te kunnen heffen, werd een noodoplossing bedacht. Maar daarvan bepaalde de hoogste rechter onlangs dat die discriminerend werkt voor beleggers.

Definitieve oplossing

Dit jongste arrest maakt het volgens Idsinga alleen maar urgenter dat er een snel een definitieve oplossing komt. Hij erkent dat het kabinet dat volgende week aantreedt, nog geen rekening heeft gehouden met het financiële gat van naar schatting minstens 4 miljard euro dat hierdoor ontstaat. "Daar moeten we het ook over hebben", zegt hij.

Met de Belastingdienst krijgt Idsinga "een organisatie met hele grote uitdagingen" onder zijn hoede. Wel spreekt hij lovende woorden over zijn voorganger Marnix van Rij, die volgens hem al veel verbeteringen bij de fiscus in gang heeft gezet.

Meer uit Politiek

Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

5 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

6 uur geleden
Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

7 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

7 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

8 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

8 uur geleden
Lilianne Ploumen verkenner voor Utrechtse gemeenteraad

UTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.

8 uur geleden