Spaartaks mogelijk verzacht voor mensen met alleen spaargeld
DEN HAAG (ANP) - Mensen die kunnen aantonen dat hun vermogen vooral of uitsluitend uit spaargeld bestaat, gaan er mogelijk minder belasting over betalen. Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën) laat onderzoeken of zo'n "tegenbewijsregeling" tot de mogelijkheden behoort. Die verkenning moet komend voorjaar zijn afgerond.
Mensen met meer dan 30.000 euro (vanaf volgend jaar 50.000 euro) op de bank betalen nu belasting over een 'fictief' rendement, dat de meesten door de huidige lage rentestand nooit daadwerkelijk kunnen behalen. De zogenoemde vermogensrendementsheffing is voor deze groep hoger dan de rente die zij op hun spaargeld ontvangen.
In de Tweede Kamer gaan al langer stemmen op om daar wat aan te doen. Onder anderen VVD-Kamerlid Helma Lodders pleit voor een heffing op het daadwerkelijk behaald rendement op spaargeld en beleggingen. "Ik ben blij met deze eerste stap" laat zij weten. "Het huidige systeem sluit gewoon niet aan bij de lage rente."
Oude dag
Bijvoorbeeld mensen die gespaard hebben voor hun oude dag, en dat geld gewoon op de bank hebben staan, zien hun pensioenpotje door de huidige heffing jaar in jaar uit slinken. "Daar zitten echt schrijnende verhalen tussen", zegt Lodders. Ze wil dat het kabinet alles op alles zet om op 1 januari 2022 een eerlijkere regeling in te voeren.
Tot voor kort lag er een plan om spaarders te ontzien bij de vermogensrendementsheffing. Maar omdat de opbrengst gelijk moest blijven, zouden beleggers juist meer belasting gaan betalen. Vijlbrief concludeerde afgelopen zomer dat aan dat plan van zijn voorganger Menno Snel te veel nadelen kleefden, en verwees het naar de prullenmand.
Er loopt ook een onderzoek naar de mogelijkheid om belasting te heffen over werkelijk behaald rendement. De resultaten daarvan worden eveneens komend voorjaar verwacht.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
1 dag geleden