Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse wielrenner Soler wint veertiende etappe van Vuelta

Spaanse wielrenner Soler wint veertiende etappe van Vuelta

LA FARRAPONA (ANP) - Marc Soler heeft de veertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De 31-jarige Spanjaard van UAE Team Emirates ontsnapte op de slotklim uit een grote kopgroep en kwam solo over de finish op de top van Alto de La Farrapona.

Jonas Vingegaard blijft het algemeen klassement aanvoeren. De Deense kopman van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike finishte met een achterstand van 39 seconden als tweede, met zijn grote concurrent João Almeida in zijn wiel. Soler bezorgde UAE Team Emirates de zevende ritzege in veertien etappes in deze Vuelta. Vingegaard heeft in het algemeen klassement een voorsprong van 48 seconden op Almeida.

Een kopgroep van 24 renners nam ruim zes minuten voorsprong op het peloton, waar de ploeggenoten van Vingegaard lang op kop reden. Op de Puerto de San Lorenzo, de voorlaatste beklimming van de dag, namen de renners van UAE Team Emirates de regie over in de achtervolgende groep. Ze hoopten dat hun kopman Almeida nog net zo goed in vorm was als vrijdag, toen hij de dertiende etappe naar de top van de gevreesde Angliru won.

Voorsprong

Onderaan de Alto de la Farrapona was de voorsprong van de vluchters tot ruim drie minuten geslonken. Soler concludeerde dat het tempo van de kopgroep te laag was. De Spanjaard viel aan en kreeg Johannes Staune-Mittet mee. De Noor kon het tempo van Soler even volgen, maar haakte 15 kilometer voor de finish af.

Zo ontstond een beetje de vreemde situatie dat Soler op kop reed en zijn ploeggenoten het tempo in het peloton verhoogden om hun kopman Almeida te helpen. Uiteindelijk hield Soler stand en bleek Almeida niet in staat om Vingegaard te lossen. De Deen passeerde hem zelf tijdens een sprintje naar de finish.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

5 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

7 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

7 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

7 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

8 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

9 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

12 uur geleden