Spaanse werkloosheid stijgt weer door coronacrisis
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse werkloosheid is in het tweede kwartaal gestegen als gevolg van de coronacrisis. Dat heeft het Spaanse statistiekbureau becijferd. De afgelopen jaren daalde de werkloosheid juist, maar daar is nu een einde aan gekomen.
Het aantal werklozen steeg met 55.000 naar een kleine 3,4 miljoen mensen. Daarmee komt de werkloosheid op 15,3 procent uit. In het eerste kwartaal van dit jaar was dat nog 14,4 procent.
De werkelijke cijfers zouden echter nog hoger kunnen zijn omdat tijdens de lockdown in het land mensen niet actief op zoek konden gaan naar werk. Daarmee voldeden ze niet aan de definitie van werkloosheid die het statistiekbureau hanteert. Dit zou voor maximaal 1,1 miljoen mensen kunnen gelden. Ook werknemers die tijdelijk thuis zitten en via een overheidsschema betaald worden, ongeveer 1,8 miljoen mensen, tellen niet mee als werkloos.
De Spaanse centrale bank had vorige week al laten weten dat de werkloosheid in het ergste geval tot 24 procent zou kunnen stijgen. Economen van de bank voorzien dat de werkloosheid de komende twee jaar niet onder de 17 procent valt. Spanje heeft al jaren een van de hoogste werkloosheidscijfers van alle ontwikkelde landen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
7 uur geleden