Spaanse werkloosheid stijgt weer door coronacrisis
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse werkloosheid is in het tweede kwartaal gestegen als gevolg van de coronacrisis. Dat heeft het Spaanse statistiekbureau becijferd. De afgelopen jaren daalde de werkloosheid juist, maar daar is nu een einde aan gekomen.
Het aantal werklozen steeg met 55.000 naar een kleine 3,4 miljoen mensen. Daarmee komt de werkloosheid op 15,3 procent uit. In het eerste kwartaal van dit jaar was dat nog 14,4 procent.
De werkelijke cijfers zouden echter nog hoger kunnen zijn omdat tijdens de lockdown in het land mensen niet actief op zoek konden gaan naar werk. Daarmee voldeden ze niet aan de definitie van werkloosheid die het statistiekbureau hanteert. Dit zou voor maximaal 1,1 miljoen mensen kunnen gelden. Ook werknemers die tijdelijk thuis zitten en via een overheidsschema betaald worden, ongeveer 1,8 miljoen mensen, tellen niet mee als werkloos.
De Spaanse centrale bank had vorige week al laten weten dat de werkloosheid in het ergste geval tot 24 procent zou kunnen stijgen. Economen van de bank voorzien dat de werkloosheid de komende twee jaar niet onder de 17 procent valt. Spanje heeft al jaren een van de hoogste werkloosheidscijfers van alle ontwikkelde landen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
33 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
4 uur geleden