Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse werkloosheid daalt nu toerisme aantrekt

Spaanse werkloosheid daalt nu toerisme aantrekt

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse werkloosheid is het afgelopen jaar stevig gedaald. Dat was te danken aan de versoepeling van coronamaatregelen waardoor het toerisme tegen het einde van het jaar weer flink toenam.

Spanje was voor de coronacrisis, na Frankrijk, het meest door toeristen bezochte land ter wereld. De toerismesector was goed voor ongeveer een achtste van de economie. Toen de coronapandemie toesloeg werd toerisme ernstig bemoeilijkt en de economie van Spanje ging vorig jaar met 10,8 procent omlaag. Daarmee was het land een van de zwaarst getroffen ontwikkelde landen.

In 2021 ging het weer wat beter en nam het aantal werklozen af met met bijna 800.000, meldt het Spaanse ministerie van Arbeid. Sinds zeker 1996 was er niet zo'n sterke daling van het aantal werklozen. In dat jaar begon Spanje de werkloosheid op de huidige manier bij te houden. Er zijn nu nog 3,1 miljoen Spanjaarden op zoek naar werk.

Het aantal toeristen dat Spanje in de eerste elf maanden van vorig jaar bezocht kwam uit op 28,2 miljoen, haast 10 miljoen meer dan een jaar eerder, meldde het Spaanse statistiekbureau INE. Van die 28,2 miljoen kwamen er zo'n 1,9 miljoen uit Nederland. Alleen uit Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk reisden meer mensen af naar Spanje, waarbij de Balearen, Catalonië en de Canarische Eilanden het populairst waren.

Overigens is Spanje nog ver verwijderd van het aantal toeristen van voor de coronacrisis. In 2019 kwamen er zo'n 83,5 miljoen toeristen naar het land. Vorig jaar waren het er in het hele jaar net geen 19 miljoen.

Meer uit Financieel

Wingtech wil voorstel Nexperia Nederland voor herstel controle

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.

39 minuten geleden
Consumentenbond maakt afspraken met supers over kassabonfouten

DEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.

1 uur geleden
Mijnbouwer BHP stopt nieuwe poging om Anglo over te nemen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.

1 uur geleden
Nederlandse export naar Suriname stijgt sterk

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
ABN AMRO: populariteit Black Friday stagneert, wel meer uitgaven

AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.

8 uur geleden
Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

14 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

18 uur geleden