Spaanse voetbaltrainer Xavi test positief op coronavirus
DOHA (ANP) - De Spaanse trainer Xavi ontbreekt bij de hervatting van het voetbalseizoen in Qatar op de bank bij Al-Sadd. Xavi blijkt besmet te zijn met het coronavirus. De 40-jarige Spanjaard testte positief in de aanloop naar het duel met Al-Khor.
Zijn landgenoot David Prats, trainer van de beloften van Al-Sadd, neemt de taken van Xavi voorlopig over. "Gelukkig voel ik me goed en heb ik totaal geen klachten", schrijft Xavi op Instagram. "Maar in lijn met het protocol blijf ik voorlopig thuis. Ik ga weer aan het werk zodra ik daar toestemming voor heb van de gezondheidsautoriteiten."
Xavi verlengde onlangs zijn contract als trainer van Al-Sadd met een jaar. De voormalige topvoetballer werd begin dit jaar gepolst door zijn oude club FC Barcelona om daar trainer te worden. Xavi, jarenlang de strateeg op het middenveld van Barcelona, sloeg het aanbod echter af. Hij vond het niet het juiste moment om bij zijn grote liefde aan de slag te gaan.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
1 uur geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
13 uur geleden