Spaanse voetbalsters zonder topscorer Hermoso naar EK in Engeland
MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalsters gaan zonder Jennifer Hermoso naar het EK in Engeland. De 32-jarige aanvalster heeft in de voorbereiding een knieblessure opgelopen en mist daardoor het toernooi. Spanje behoort tot de favorieten voor de Europese titel.
Hermoso verhuisde onlangs van FC Barcelona naar de Mexicaanse club Pachuca. Ze maakte in de afgelopen drie seizoenen bijna negentig doelpunten voor Barcelona, waarmee ze vorig jaar de Champions League won. Dit jaar moest de Spaanse kampioen het in de finale van het Europese bekertoernooi afleggen tegen Olympique Lyon.
Hermoso werd vorig jaar topscorer van de Champions League. In 91 interlands voor Spanje maakte ze 45 doelpunten, waarmee Hermoso de topscorer aller tijden van haar land is. Spanje zit op het EK in groep B bij recordkampioen Duitsland, Denemarken en Finland. De bekendste speelster in de selectie is Alexia Putellas van FC Barcelona, die afgelopen jaar de Ballon d'Or (Gouden Bal) kreeg bij de vrouwen en ook door de FIFA werd uitgeroepen tot voetbalster van het jaar.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
7 uur geleden