Spaanse voetbalsters vragen fans dringend om steun tegen Oranje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Spanje roepen hun fans een dag voor het cruciale duel met Oranje nog dringend op naar het stadion te komen. Er waren donderdag aan het begin van de avond een kleine 30.000 kaarten verkocht, terwijl er in het Olympisch Stadion van Sevilla plek is voor zo'n 60.000 toeschouwers. "Ik hoop dat het hier een feest wordt en dat heel Spanje ons steunt. Dat hebben we nodig in een wedstrijd als deze", zei bondscoach Montse Tomé op haar persconferentie.
Tomé, sinds september bondscoach na het ontslag van de veelbesproken Jorge Vilda, noemde het duel om een ticket voor de Olympische Spelen eerder het belangrijkste van de voetbalsters tot nu toe op eigen bodem. Spanje kroonde zich afgelopen zomer in Australië en Nieuw-Zeeland voor het eerst tot wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen. "Ik denk dat de ervaringen van afgelopen zomer ons ook in dit duel gaan helpen."
Volgens verdedigster Irene Paredes zorgt het spelen van zo'n belangrijk duel voor eigen fans niet voor extra druk. "Het is juist een kans voor mensen ons te komen steunen en ons extra energie te geven zodat wij dit belangrijke doel kunnen bereiken."
Sfeervol
Eigenlijk zou het duel voor zo'n 20.000 fans in het kleinere en meer sfeervolle stadion van Cádiz worden gespeeld. Op het laatste moment werd dat verplaatst naar Sevilla, omdat de voetbalclub van Cádiz het stadion niet beschikbaar wilde stellen. "Die gang van zaken was niet goed, maar we spelen nog steeds thuis. En er is nog tijd om mensen op te roepen om ons hier te komen steunen, dus daar heb ik alle vertrouwen in", zei FC Barcelona-speelster Paredes.
Waar Oranje-bondscoach Andries Jonker aangaf over veel twijfelgevallen te beschikken, hield Tomé zich nog op de vlakte. Spaanse media gaan er wel van uit dat het duel uit de Nations League te vroeg komt voor sterspeelster Alèxia Putellas, die dit kalenderjaar nog geen duel speelde door een blessure. "Maar daar wil ik de tegenstander nog niets over vertellen. Na de laatste training kijken we hoe fit iedereen is en welke 23 namen op de lijst komen", aldus Tomé, die werkt met een selectie van 25 speelsters.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
41 minuten geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
43 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
14 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
16 uur geleden