Spaanse voetbalsters vragen fans dringend om steun tegen Oranje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Spanje roepen hun fans een dag voor het cruciale duel met Oranje nog dringend op naar het stadion te komen. Er waren donderdag aan het begin van de avond een kleine 30.000 kaarten verkocht, terwijl er in het Olympisch Stadion van Sevilla plek is voor zo'n 60.000 toeschouwers. "Ik hoop dat het hier een feest wordt en dat heel Spanje ons steunt. Dat hebben we nodig in een wedstrijd als deze", zei bondscoach Montse Tomé op haar persconferentie.
Tomé, sinds september bondscoach na het ontslag van de veelbesproken Jorge Vilda, noemde het duel om een ticket voor de Olympische Spelen eerder het belangrijkste van de voetbalsters tot nu toe op eigen bodem. Spanje kroonde zich afgelopen zomer in Australië en Nieuw-Zeeland voor het eerst tot wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen. "Ik denk dat de ervaringen van afgelopen zomer ons ook in dit duel gaan helpen."
Volgens verdedigster Irene Paredes zorgt het spelen van zo'n belangrijk duel voor eigen fans niet voor extra druk. "Het is juist een kans voor mensen ons te komen steunen en ons extra energie te geven zodat wij dit belangrijke doel kunnen bereiken."
Sfeervol
Eigenlijk zou het duel voor zo'n 20.000 fans in het kleinere en meer sfeervolle stadion van Cádiz worden gespeeld. Op het laatste moment werd dat verplaatst naar Sevilla, omdat de voetbalclub van Cádiz het stadion niet beschikbaar wilde stellen. "Die gang van zaken was niet goed, maar we spelen nog steeds thuis. En er is nog tijd om mensen op te roepen om ons hier te komen steunen, dus daar heb ik alle vertrouwen in", zei FC Barcelona-speelster Paredes.
Waar Oranje-bondscoach Andries Jonker aangaf over veel twijfelgevallen te beschikken, hield Tomé zich nog op de vlakte. Spaanse media gaan er wel van uit dat het duel uit de Nations League te vroeg komt voor sterspeelster Alèxia Putellas, die dit kalenderjaar nog geen duel speelde door een blessure. "Maar daar wil ik de tegenstander nog niets over vertellen. Na de laatste training kijken we hoe fit iedereen is en welke 23 namen op de lijst komen", aldus Tomé, die werkt met een selectie van 25 speelsters.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
24 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
42 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
44 minuten geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
46 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
3 uur geleden