Spaanse voetbalsters vragen fans dringend om steun tegen Oranje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Spanje roepen hun fans een dag voor het cruciale duel met Oranje nog dringend op naar het stadion te komen. Er waren donderdag aan het begin van de avond een kleine 30.000 kaarten verkocht, terwijl er in het Olympisch Stadion van Sevilla plek is voor zo'n 60.000 toeschouwers. "Ik hoop dat het hier een feest wordt en dat heel Spanje ons steunt. Dat hebben we nodig in een wedstrijd als deze", zei bondscoach Montse Tomé op haar persconferentie.
Tomé, sinds september bondscoach na het ontslag van de veelbesproken Jorge Vilda, noemde het duel om een ticket voor de Olympische Spelen eerder het belangrijkste van de voetbalsters tot nu toe op eigen bodem. Spanje kroonde zich afgelopen zomer in Australië en Nieuw-Zeeland voor het eerst tot wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen. "Ik denk dat de ervaringen van afgelopen zomer ons ook in dit duel gaan helpen."
Volgens verdedigster Irene Paredes zorgt het spelen van zo'n belangrijk duel voor eigen fans niet voor extra druk. "Het is juist een kans voor mensen ons te komen steunen en ons extra energie te geven zodat wij dit belangrijke doel kunnen bereiken."
Sfeervol
Eigenlijk zou het duel voor zo'n 20.000 fans in het kleinere en meer sfeervolle stadion van Cádiz worden gespeeld. Op het laatste moment werd dat verplaatst naar Sevilla, omdat de voetbalclub van Cádiz het stadion niet beschikbaar wilde stellen. "Die gang van zaken was niet goed, maar we spelen nog steeds thuis. En er is nog tijd om mensen op te roepen om ons hier te komen steunen, dus daar heb ik alle vertrouwen in", zei FC Barcelona-speelster Paredes.
Waar Oranje-bondscoach Andries Jonker aangaf over veel twijfelgevallen te beschikken, hield Tomé zich nog op de vlakte. Spaanse media gaan er wel van uit dat het duel uit de Nations League te vroeg komt voor sterspeelster Alèxia Putellas, die dit kalenderjaar nog geen duel speelde door een blessure. "Maar daar wil ik de tegenstander nog niets over vertellen. Na de laatste training kijken we hoe fit iedereen is en welke 23 namen op de lijst komen", aldus Tomé, die werkt met een selectie van 25 speelsters.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
14 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
14 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
20 uur geleden