Spaanse voetbalsters vragen fans dringend om steun tegen Oranje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Spanje roepen hun fans een dag voor het cruciale duel met Oranje nog dringend op naar het stadion te komen. Er waren donderdag aan het begin van de avond een kleine 30.000 kaarten verkocht, terwijl er in het Olympisch Stadion van Sevilla plek is voor zo'n 60.000 toeschouwers. "Ik hoop dat het hier een feest wordt en dat heel Spanje ons steunt. Dat hebben we nodig in een wedstrijd als deze", zei bondscoach Montse Tomé op haar persconferentie.
Tomé, sinds september bondscoach na het ontslag van de veelbesproken Jorge Vilda, noemde het duel om een ticket voor de Olympische Spelen eerder het belangrijkste van de voetbalsters tot nu toe op eigen bodem. Spanje kroonde zich afgelopen zomer in Australië en Nieuw-Zeeland voor het eerst tot wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen. "Ik denk dat de ervaringen van afgelopen zomer ons ook in dit duel gaan helpen."
Volgens verdedigster Irene Paredes zorgt het spelen van zo'n belangrijk duel voor eigen fans niet voor extra druk. "Het is juist een kans voor mensen ons te komen steunen en ons extra energie te geven zodat wij dit belangrijke doel kunnen bereiken."
Sfeervol
Eigenlijk zou het duel voor zo'n 20.000 fans in het kleinere en meer sfeervolle stadion van Cádiz worden gespeeld. Op het laatste moment werd dat verplaatst naar Sevilla, omdat de voetbalclub van Cádiz het stadion niet beschikbaar wilde stellen. "Die gang van zaken was niet goed, maar we spelen nog steeds thuis. En er is nog tijd om mensen op te roepen om ons hier te komen steunen, dus daar heb ik alle vertrouwen in", zei FC Barcelona-speelster Paredes.
Waar Oranje-bondscoach Andries Jonker aangaf over veel twijfelgevallen te beschikken, hield Tomé zich nog op de vlakte. Spaanse media gaan er wel van uit dat het duel uit de Nations League te vroeg komt voor sterspeelster Alèxia Putellas, die dit kalenderjaar nog geen duel speelde door een blessure. "Maar daar wil ik de tegenstander nog niets over vertellen. Na de laatste training kijken we hoe fit iedereen is en welke 23 namen op de lijst komen", aldus Tomé, die werkt met een selectie van 25 speelsters.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
9 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
11 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
12 uur geleden