Spaanse voetbalsters vragen fans dringend om steun tegen Oranje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Spanje roepen hun fans een dag voor het cruciale duel met Oranje nog dringend op naar het stadion te komen. Er waren donderdag aan het begin van de avond een kleine 30.000 kaarten verkocht, terwijl er in het Olympisch Stadion van Sevilla plek is voor zo'n 60.000 toeschouwers. "Ik hoop dat het hier een feest wordt en dat heel Spanje ons steunt. Dat hebben we nodig in een wedstrijd als deze", zei bondscoach Montse Tomé op haar persconferentie.
Tomé, sinds september bondscoach na het ontslag van de veelbesproken Jorge Vilda, noemde het duel om een ticket voor de Olympische Spelen eerder het belangrijkste van de voetbalsters tot nu toe op eigen bodem. Spanje kroonde zich afgelopen zomer in Australië en Nieuw-Zeeland voor het eerst tot wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen. "Ik denk dat de ervaringen van afgelopen zomer ons ook in dit duel gaan helpen."
Volgens verdedigster Irene Paredes zorgt het spelen van zo'n belangrijk duel voor eigen fans niet voor extra druk. "Het is juist een kans voor mensen ons te komen steunen en ons extra energie te geven zodat wij dit belangrijke doel kunnen bereiken."
Sfeervol
Eigenlijk zou het duel voor zo'n 20.000 fans in het kleinere en meer sfeervolle stadion van Cádiz worden gespeeld. Op het laatste moment werd dat verplaatst naar Sevilla, omdat de voetbalclub van Cádiz het stadion niet beschikbaar wilde stellen. "Die gang van zaken was niet goed, maar we spelen nog steeds thuis. En er is nog tijd om mensen op te roepen om ons hier te komen steunen, dus daar heb ik alle vertrouwen in", zei FC Barcelona-speelster Paredes.
Waar Oranje-bondscoach Andries Jonker aangaf over veel twijfelgevallen te beschikken, hield Tomé zich nog op de vlakte. Spaanse media gaan er wel van uit dat het duel uit de Nations League te vroeg komt voor sterspeelster Alèxia Putellas, die dit kalenderjaar nog geen duel speelde door een blessure. "Maar daar wil ik de tegenstander nog niets over vertellen. Na de laatste training kijken we hoe fit iedereen is en welke 23 namen op de lijst komen", aldus Tomé, die werkt met een selectie van 25 speelsters.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
31 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
5 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
1 dag geleden