Spaanse voetbalsters ontsnappen aan uitschakeling tegen Colombia
PARIJS (ANP) - De Spaanse voetbalsters zijn in de kwartfinale van het olympisch voetbaltoernooi tegen Colombia door het oog van de naald gekropen. In Lyon maakte de regerend wereldkampioen in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (2-2) waarna de Spaanse vrouwen uiteindelijk via penalty's wisten te winnen.
Colombia kwam na ruim tien minuten op voorsprong via een doelpunt van sterspeelster Mayra Ramirez die bij Chelsea speelt. Kort na rust verdubbelde Leicy Santos de voorsprong; 2-0. Spanje scoorde via Jennifer Hermoso in de 79ste minuut de aansluitingstreffer waarna een hectische slotfase volgde. Diep in blessuretijd was het Irene Paredes die in de 97ste minuut de gelijkmaker aantekende.
In de verlenging werd niet gescoord waarna strafschoppen de beslissing moesten forceren. Missers van Catalina Usme en Liana Salazar werden Colombia fataal. Eerder plaatsten de Amerikaanse vrouwen zich ten koste van Japan voor de halve finales door een doelpunt van Trinity Rodman in de verlenging (1-0).
Duitsland plaatste zich ten koste van titelverdediger Canada voor de halve finales. Na een 0-0-eindstand werd de Duitse keepster Ann-Katrin Berger de held van de avond door in de strafschoppenserie twee penalty's te stoppen. Thuisfavoriet Frankrijk redde het niet tegen Brazilië. Na 90 minuten spelen plus 19 minuten blessuretijd stapten de Braziliaanse vrouwen met een 1-0-overwinning van het veld door een goal van Gabi Portilho in de 82ste minuut.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
10 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
13 uur geleden