Spaanse voetbalsters ontsnappen aan uitschakeling tegen Colombia
PARIJS (ANP) - De Spaanse voetbalsters zijn in de kwartfinale van het olympisch voetbaltoernooi tegen Colombia door het oog van de naald gekropen. In Lyon maakte de regerend wereldkampioen in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (2-2) waarna de Spaanse vrouwen uiteindelijk via penalty's wisten te winnen.
Colombia kwam na ruim tien minuten op voorsprong via een doelpunt van sterspeelster Mayra Ramirez die bij Chelsea speelt. Kort na rust verdubbelde Leicy Santos de voorsprong; 2-0. Spanje scoorde via Jennifer Hermoso in de 79ste minuut de aansluitingstreffer waarna een hectische slotfase volgde. Diep in blessuretijd was het Irene Paredes die in de 97ste minuut de gelijkmaker aantekende.
In de verlenging werd niet gescoord waarna strafschoppen de beslissing moesten forceren. Missers van Catalina Usme en Liana Salazar werden Colombia fataal. Eerder plaatsten de Amerikaanse vrouwen zich ten koste van Japan voor de halve finales door een doelpunt van Trinity Rodman in de verlenging (1-0).
Duitsland plaatste zich ten koste van titelverdediger Canada voor de halve finales. Na een 0-0-eindstand werd de Duitse keepster Ann-Katrin Berger de held van de avond door in de strafschoppenserie twee penalty's te stoppen. Thuisfavoriet Frankrijk redde het niet tegen Brazilië. Na 90 minuten spelen plus 19 minuten blessuretijd stapten de Braziliaanse vrouwen met een 1-0-overwinning van het veld door een goal van Gabi Portilho in de 82ste minuut.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
13 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
14 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
22 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
22 uur geleden