Spaanse voetbalsters ontsnappen aan uitschakeling tegen Colombia
PARIJS (ANP) - De Spaanse voetbalsters zijn in de kwartfinale van het olympisch voetbaltoernooi tegen Colombia door het oog van de naald gekropen. In Lyon maakte de regerend wereldkampioen in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (2-2) waarna de Spaanse vrouwen uiteindelijk via penalty's wisten te winnen.
Colombia kwam na ruim tien minuten op voorsprong via een doelpunt van sterspeelster Mayra Ramirez die bij Chelsea speelt. Kort na rust verdubbelde Leicy Santos de voorsprong; 2-0. Spanje scoorde via Jennifer Hermoso in de 79ste minuut de aansluitingstreffer waarna een hectische slotfase volgde. Diep in blessuretijd was het Irene Paredes die in de 97ste minuut de gelijkmaker aantekende.
In de verlenging werd niet gescoord waarna strafschoppen de beslissing moesten forceren. Missers van Catalina Usme en Liana Salazar werden Colombia fataal. Eerder plaatsten de Amerikaanse vrouwen zich ten koste van Japan voor de halve finales door een doelpunt van Trinity Rodman in de verlenging (1-0).
Duitsland plaatste zich ten koste van titelverdediger Canada voor de halve finales. Na een 0-0-eindstand werd de Duitse keepster Ann-Katrin Berger de held van de avond door in de strafschoppenserie twee penalty's te stoppen. Thuisfavoriet Frankrijk redde het niet tegen Brazilië. Na 90 minuten spelen plus 19 minuten blessuretijd stapten de Braziliaanse vrouwen met een 1-0-overwinning van het veld door een goal van Gabi Portilho in de 82ste minuut.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
17 uur geleden