Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse voetbalsters ontsnappen aan uitschakeling tegen Colombia

Spaanse voetbalsters ontsnappen aan uitschakeling tegen Colombia

PARIJS (ANP) - De Spaanse voetbalsters zijn in de kwartfinale van het olympisch voetbaltoernooi tegen Colombia door het oog van de naald gekropen. In Lyon maakte de regerend wereldkampioen in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (2-2) waarna de Spaanse vrouwen uiteindelijk via penalty's wisten te winnen.

Colombia kwam na ruim tien minuten op voorsprong via een doelpunt van sterspeelster Mayra Ramirez die bij Chelsea speelt. Kort na rust verdubbelde Leicy Santos de voorsprong; 2-0. Spanje scoorde via Jennifer Hermoso in de 79ste minuut de aansluitingstreffer waarna een hectische slotfase volgde. Diep in blessuretijd was het Irene Paredes die in de 97ste minuut de gelijkmaker aantekende.

In de verlenging werd niet gescoord waarna strafschoppen de beslissing moesten forceren. Missers van Catalina Usme en Liana Salazar werden Colombia fataal. Eerder plaatsten de Amerikaanse vrouwen zich ten koste van Japan voor de halve finales door een doelpunt van Trinity Rodman in de verlenging (1-0).

Duitsland plaatste zich ten koste van titelverdediger Canada voor de halve finales. Na een 0-0-eindstand werd de Duitse keepster Ann-Katrin Berger de held van de avond door in de strafschoppenserie twee penalty's te stoppen. Thuisfavoriet Frankrijk redde het niet tegen Brazilië. Na 90 minuten spelen plus 19 minuten blessuretijd stapten de Braziliaanse vrouwen met een 1-0-overwinning van het veld door een goal van Gabi Portilho in de 82ste minuut.

Meer uit Voetbal

Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

10 minuten geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

40 minuten geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

1 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

2 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

4 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

5 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

11 uur geleden