Spaanse voetbalsters beginnen zonder grote vedette aan WK-finale
SYDNEY (ANP) - De Spaanse voetbalsters beginnen zonder sterspeelster Alexia Putellas aan de finale van het WK tegen Engeland. De aanvallende middenveldster, tweemaal verkozen tot beste speelster van de wereld, zit op de bank als de eindstrijd om 12.00 uur van start gaat in Sydney.
Bondscoach Jorge Vilda heeft de 19-jarige Salma Paralluelo als vervangster aangewezen. De overige tien speelsters van de basisploeg van Spanje voor de finale verschenen ook aan de aftrap voor de halve eindstrijd tegen Zweden (2-1). Putellas heeft dit WK nog geen grote indruk gemaakt. Ze is pas net hersteld van een ernstige knieblessure en zoekt nog naar haar beste vorm.
Engeland staat onder leiding van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman, die in de vorige WK-finale met Oranje van de Verenigde Staten verloor. Ze loodste Nederland en Engeland al wel naar een Europese titel.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
55 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
1 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.
3 uur geledenDALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.
3 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.
6 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - De Schotse bondscoach Steve Clarke stapt na de uitschakeling op het WK voetbal op. De Schotten hadden de afgelopen dagen nog even de hoop om als één van de beste nummers 3 door te gaan, maar ze werden ingehaald door andere landen. Schotland eindigde in een groep met Brazilië, Marokko en Haïti met 3 punten op de derde plaats.
6 uur geleden