Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse voetballers redden in slotfase punt bij Tsjechië

Spaanse voetballers redden in slotfase punt bij Tsjechië

PRAAG (ANP) - Spanje heeft ternauwernood gelijkgespeeld bij Tsjechië in groep 2 van de Nations League. In Praag eindigde het duel tussen beide ploegen in 2-2. Voor het Spanje van bondscoach Luis Enrique is dat het tweede gelijkspel in de Nations League. Tsjechië had de eerste wedstrijd in de groep met 2-1 gewonnen van Zwitserland.

Jakub Pesek zette de thuisploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy, waar Twente-speler Michal Sadilek een basisplaats had, al in de 4e minuut op voorsprong in het Sinobo Stadion van Slavia Praag. Jan Kuchta werd goed de diepte in gestuurd en legde af op Pesek die binnentikte. Net voor de rust kwamen de Spanjaarden op gelijke hoogte. Pablo Gavi maakt zijn eerste doelpunt in het shirt van Spanje en is met 17 jaar en 304 dagen de jongste doelpuntenmaker van de nationale ploeg.

Kuchta bracht Tsjechië opnieuw op voorsprong. Hij werd goed weggestuurd door invaller Vaclav Cerny van Twente en lepelde de bal over doelman Unai Simón heen. Spanje sloeg echter voor de tweede keer in de slotfase toe. Iñigo Martínez kopte de bal in de 90e minuut via de lat binnen. De Tsjechische keeper Tomas Vaclik pakte de bal nog wel snel, maar uit de beelden was te zien dat die achter de doellijn terecht was gekomen.

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

7 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

10 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

10 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

11 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

16 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

19 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

19 uur geleden