Spaanse voetballers redden in slotfase punt bij Tsjechië
PRAAG (ANP) - Spanje heeft ternauwernood gelijkgespeeld bij Tsjechië in groep 2 van de Nations League. In Praag eindigde het duel tussen beide ploegen in 2-2. Voor het Spanje van bondscoach Luis Enrique is dat het tweede gelijkspel in de Nations League. Tsjechië had de eerste wedstrijd in de groep met 2-1 gewonnen van Zwitserland.
Jakub Pesek zette de thuisploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy, waar Twente-speler Michal Sadilek een basisplaats had, al in de 4e minuut op voorsprong in het Sinobo Stadion van Slavia Praag. Jan Kuchta werd goed de diepte in gestuurd en legde af op Pesek die binnentikte. Net voor de rust kwamen de Spanjaarden op gelijke hoogte. Pablo Gavi maakt zijn eerste doelpunt in het shirt van Spanje en is met 17 jaar en 304 dagen de jongste doelpuntenmaker van de nationale ploeg.
Kuchta bracht Tsjechië opnieuw op voorsprong. Hij werd goed weggestuurd door invaller Vaclav Cerny van Twente en lepelde de bal over doelman Unai Simón heen. Spanje sloeg echter voor de tweede keer in de slotfase toe. Iñigo Martínez kopte de bal in de 90e minuut via de lat binnen. De Tsjechische keeper Tomas Vaclik pakte de bal nog wel snel, maar uit de beelden was te zien dat die achter de doellijn terecht was gekomen.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
56 minuten geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
2 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
5 uur geleden