Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse voetballers redden in slotfase punt bij Tsjechië

Spaanse voetballers redden in slotfase punt bij Tsjechië

PRAAG (ANP) - Spanje heeft ternauwernood gelijkgespeeld bij Tsjechië in groep 2 van de Nations League. In Praag eindigde het duel tussen beide ploegen in 2-2. Voor het Spanje van bondscoach Luis Enrique is dat het tweede gelijkspel in de Nations League. Tsjechië had de eerste wedstrijd in de groep met 2-1 gewonnen van Zwitserland.

Jakub Pesek zette de thuisploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy, waar Twente-speler Michal Sadilek een basisplaats had, al in de 4e minuut op voorsprong in het Sinobo Stadion van Slavia Praag. Jan Kuchta werd goed de diepte in gestuurd en legde af op Pesek die binnentikte. Net voor de rust kwamen de Spanjaarden op gelijke hoogte. Pablo Gavi maakt zijn eerste doelpunt in het shirt van Spanje en is met 17 jaar en 304 dagen de jongste doelpuntenmaker van de nationale ploeg.

Kuchta bracht Tsjechië opnieuw op voorsprong. Hij werd goed weggestuurd door invaller Vaclav Cerny van Twente en lepelde de bal over doelman Unai Simón heen. Spanje sloeg echter voor de tweede keer in de slotfase toe. Iñigo Martínez kopte de bal in de 90e minuut via de lat binnen. De Tsjechische keeper Tomas Vaclik pakte de bal nog wel snel, maar uit de beelden was te zien dat die achter de doellijn terecht was gekomen.

Meer uit Voetbal

Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

2 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

4 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

7 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

9 uur geleden
Media: gele kaarten tijdens WK ook al na groepsfase geschrapt

VANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.

9 uur geleden
Mendy (Cagliari) maakt snelste goal van dit seizoen in Serie A

CAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.

21 uur geleden
Noorse voetbalbond wil afschaffing FIFA-vredesprijs

OSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.

23 uur geleden