Spaanse voetballers redden in slotfase punt bij Tsjechië
PRAAG (ANP) - Spanje heeft ternauwernood gelijkgespeeld bij Tsjechië in groep 2 van de Nations League. In Praag eindigde het duel tussen beide ploegen in 2-2. Voor het Spanje van bondscoach Luis Enrique is dat het tweede gelijkspel in de Nations League. Tsjechië had de eerste wedstrijd in de groep met 2-1 gewonnen van Zwitserland.
Jakub Pesek zette de thuisploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy, waar Twente-speler Michal Sadilek een basisplaats had, al in de 4e minuut op voorsprong in het Sinobo Stadion van Slavia Praag. Jan Kuchta werd goed de diepte in gestuurd en legde af op Pesek die binnentikte. Net voor de rust kwamen de Spanjaarden op gelijke hoogte. Pablo Gavi maakt zijn eerste doelpunt in het shirt van Spanje en is met 17 jaar en 304 dagen de jongste doelpuntenmaker van de nationale ploeg.
Kuchta bracht Tsjechië opnieuw op voorsprong. Hij werd goed weggestuurd door invaller Vaclav Cerny van Twente en lepelde de bal over doelman Unai Simón heen. Spanje sloeg echter voor de tweede keer in de slotfase toe. Iñigo Martínez kopte de bal in de 90e minuut via de lat binnen. De Tsjechische keeper Tomas Vaclik pakte de bal nog wel snel, maar uit de beelden was te zien dat die achter de doellijn terecht was gekomen.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
23 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
1 dag geleden