Spaanse voetballers hebben vlak voor EK hun coronavaccin binnen
MADRID (ANP) - De voetballers uit de Spaanse selectie voor het EK zijn drie dagen voor hun eerste wedstrijd gevaccineerd tegen het coronavirus. Medewerkers van een militair hospitaal kwamen naar het nationale trainingscomplex in Las Rozas, iets buiten Madrid, om de prikken te zetten. "Dit stelt Spanje in staat om het EK te spelen met volledige veiligheidsgaranties en gelijk aan andere landen", aldus de Spaanse bond.
Een week geleden testte Sergio Busquets positief op het coronavirus. De middenvelder van FC Barcelona zit in isolatie. Het is de bedoeling dat Busquets weer aansluit bij de selectie van bondscoach Luis Enrique zodra hij negatief is. Verdediger Diego Llorente legde deze week ook een positieve test af, maar vermoedelijk gaat het om een vals-positieve test. De Spaanse overheid besloot om de voetballers voorrang te geven in het vaccinatieproces en ze vlak voor het EK in te enten. Spanje opent het toernooi maandag in Sevilla tegen Zweden, dat ook te maken heeft met enkele coronagevallen binnen de selectie.
De militairen die de prikken kwamen zetten, kregen als bedankje shirts van de nationale ploeg mee naar huis.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
4 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
7 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
19 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
19 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
21 uur geleden