Spaanse voetbalcompetitie La Liga eist maatregelen tegen Juventus
MADRID (ANP) - De overkoepelende organisatie van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga eist onmiddellijke sportieve sancties tegen Juventus. De Italiaanse club zou de zogenoemde financiële fair play-regels van de Europese bond UEFA hebben overtreden.
De voltallige bestuurstop van Juventus stapte maandag op. Onder anderen voorzitter Andrea Agnelli en vicevoorzitter Pavel Nedved legden hun functies neer. Dat deden ze vanwege het lopende onderzoek van de Italiaanse justitie naar mogelijke boekhoudkundige fraude en onregelmatigheden bij transfers. Zo zou Juventus met de transferwaarde van spelers en hun salarissen in de boekhouding hebben gesjoemeld om aan de regels van de UEFA te voldoen.
Volgens La Liga moet de Europese voetbalbond sportieve sancties nemen tegen Juventus, dat de afgelopen jaren in Italië niet meer zo dominant is als voorheen. De laatste landstitel dateert van 2020. Juventus, dat afgelopen zomer Oranje-international Matthijs de Ligt verkocht aan Bayern München, staat nu op de derde plaats in de Serie A. De Italiaanse topclub eindigde in de Champions League als derde in de poule en gaat daarom na de winter verder in de Europa League. Juventus meldde in september over afgelopen seizoen een recordverlies van 254,4 miljoen euro te hebben geleden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
4 uur geleden