Spaanse voetbalcompetitie La Liga eist maatregelen tegen Juventus
MADRID (ANP) - De overkoepelende organisatie van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga eist onmiddellijke sportieve sancties tegen Juventus. De Italiaanse club zou de zogenoemde financiële fair play-regels van de Europese bond UEFA hebben overtreden.
De voltallige bestuurstop van Juventus stapte maandag op. Onder anderen voorzitter Andrea Agnelli en vicevoorzitter Pavel Nedved legden hun functies neer. Dat deden ze vanwege het lopende onderzoek van de Italiaanse justitie naar mogelijke boekhoudkundige fraude en onregelmatigheden bij transfers. Zo zou Juventus met de transferwaarde van spelers en hun salarissen in de boekhouding hebben gesjoemeld om aan de regels van de UEFA te voldoen.
Volgens La Liga moet de Europese voetbalbond sportieve sancties nemen tegen Juventus, dat de afgelopen jaren in Italië niet meer zo dominant is als voorheen. De laatste landstitel dateert van 2020. Juventus, dat afgelopen zomer Oranje-international Matthijs de Ligt verkocht aan Bayern München, staat nu op de derde plaats in de Serie A. De Italiaanse topclub eindigde in de Champions League als derde in de poule en gaat daarom na de winter verder in de Europa League. Juventus meldde in september over afgelopen seizoen een recordverlies van 254,4 miljoen euro te hebben geleden.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
22 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
22 uur geleden