Spaanse voetbalclub Deportivo wil geen promotie en degradatie
LA CORUÑA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Deportivo la Coruña wil dat alle uitslagen uit de laatste speelronde in de tweede Liga worden geschrapt. De landskampioen van 2000 eist ook dat de promoties en degradaties tussen de tweede en derde divisie worden opgeschort. Deportivo degradeerde vorige week zonder te spelen naar het derde niveau, omdat tegenstander Fuenlabrada vanwege een virusuitbraak binnen de selectie niet kon aantreden.
De club uit Galicië kondigde toen al direct aan juridische stappen te gaan nemen. Deportivo heeft nu in een lang bericht op de website z'n klachten en eisen geopenbaard. Volgens de club heeft Fuenlabrada onverantwoordelijk en in strijd met de reglementen gehandeld, door vorige week met spelers naar La Coruña te komen waarvan het vermoeden al bestond dat ze zijn besmet met Covid-19. Inmiddels hebben 28 spelers en stafleden positief getest, één speler ligt in het ziekenhuis.
Fuenlabrada, dat nog in de race was voor deelname aan de play-offs om promotie naar de hoogste afdeling, had volgens 'Depor' ook geen arts bij zich. Deportivo eist daarom dat de niet gespeelde wedstrijd wordt omgezet in een reglementaire 6-0-zege. Volgens de voormalige Spaanse topclub is er ook sprake van belangenverstrengeling. Een zoon van Javier Tebas, de voorzitter van La Liga, werkt als adviseur bij Fuenlabrada.
La Liga organiseert de twee hoogste voetbalcompetities in Spanje. Ook Fuenlabrada kondigde al aan juridische stappen te gaan nemen, omdat La Liga de afgelaste wedstrijd niet meer wil laten spelen. De club ziet daardoor de kans op promotie verdwijnen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
8 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
11 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
19 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
19 uur geleden