Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse voetbalclub Deportivo wil geen promotie en degradatie

Spaanse voetbalclub Deportivo wil geen promotie en degradatie

LA CORUÑA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Deportivo la Coruña wil dat alle uitslagen uit de laatste speelronde in de tweede Liga worden geschrapt. De landskampioen van 2000 eist ook dat de promoties en degradaties tussen de tweede en derde divisie worden opgeschort. Deportivo degradeerde vorige week zonder te spelen naar het derde niveau, omdat tegenstander Fuenlabrada vanwege een virusuitbraak binnen de selectie niet kon aantreden.

De club uit Galicië kondigde toen al direct aan juridische stappen te gaan nemen. Deportivo heeft nu in een lang bericht op de website z'n klachten en eisen geopenbaard. Volgens de club heeft Fuenlabrada onverantwoordelijk en in strijd met de reglementen gehandeld, door vorige week met spelers naar La Coruña te komen waarvan het vermoeden al bestond dat ze zijn besmet met Covid-19. Inmiddels hebben 28 spelers en stafleden positief getest, één speler ligt in het ziekenhuis.

Fuenlabrada, dat nog in de race was voor deelname aan de play-offs om promotie naar de hoogste afdeling, had volgens 'Depor' ook geen arts bij zich. Deportivo eist daarom dat de niet gespeelde wedstrijd wordt omgezet in een reglementaire 6-0-zege. Volgens de voormalige Spaanse topclub is er ook sprake van belangenverstrengeling. Een zoon van Javier Tebas, de voorzitter van La Liga, werkt als adviseur bij Fuenlabrada.

La Liga organiseert de twee hoogste voetbalcompetities in Spanje. Ook Fuenlabrada kondigde al aan juridische stappen te gaan nemen, omdat La Liga de afgelaste wedstrijd niet meer wil laten spelen. De club ziet daardoor de kans op promotie verdwijnen.

Meer uit Voetbal

Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

37 minuten geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

57 minuten geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

2 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

14 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

15 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

16 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

18 uur geleden