Spaanse voetbalclub Deportivo wil geen promotie en degradatie
LA CORUÑA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Deportivo la Coruña wil dat alle uitslagen uit de laatste speelronde in de tweede Liga worden geschrapt. De landskampioen van 2000 eist ook dat de promoties en degradaties tussen de tweede en derde divisie worden opgeschort. Deportivo degradeerde vorige week zonder te spelen naar het derde niveau, omdat tegenstander Fuenlabrada vanwege een virusuitbraak binnen de selectie niet kon aantreden.
De club uit Galicië kondigde toen al direct aan juridische stappen te gaan nemen. Deportivo heeft nu in een lang bericht op de website z'n klachten en eisen geopenbaard. Volgens de club heeft Fuenlabrada onverantwoordelijk en in strijd met de reglementen gehandeld, door vorige week met spelers naar La Coruña te komen waarvan het vermoeden al bestond dat ze zijn besmet met Covid-19. Inmiddels hebben 28 spelers en stafleden positief getest, één speler ligt in het ziekenhuis.
Fuenlabrada, dat nog in de race was voor deelname aan de play-offs om promotie naar de hoogste afdeling, had volgens 'Depor' ook geen arts bij zich. Deportivo eist daarom dat de niet gespeelde wedstrijd wordt omgezet in een reglementaire 6-0-zege. Volgens de voormalige Spaanse topclub is er ook sprake van belangenverstrengeling. Een zoon van Javier Tebas, de voorzitter van La Liga, werkt als adviseur bij Fuenlabrada.
La Liga organiseert de twee hoogste voetbalcompetities in Spanje. Ook Fuenlabrada kondigde al aan juridische stappen te gaan nemen, omdat La Liga de afgelaste wedstrijd niet meer wil laten spelen. De club ziet daardoor de kans op promotie verdwijnen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
7 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
9 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
21 uur geleden