Spaanse voetbalbond gaat vrouwencompetitie afsluiten
MADRID (ANP) - Het voetbalseizoen in Spanje voor de vrouwen zal vanwege de coronacrisis niet meer worden hervat. Op basis van de stand toen de competitie werd stilgelegd zal FC Barcelona, de club waar Lieke Martens en Stefanie van der Gragt voetballen, tot kampioen worden uitgeroepen. Dat meldt de Spaanse voetbalbond RFEF.
Het besluit, dat vrijdag nog moet worden bekrachtigd door het uitvoerend comité van de RFEF, houdt ook in dat er geen sprake zal zijn van degradatie uit de hoogste klasse. Barcelona en Atlético Madrid, de nummer 2 waar keepster Sari van Veenendaal onder contract staat, zullen volgend seizoen in de Champions League uitkomen. Er promoveren wel twee clubs zodat de hoogste klasse van het Spaanse vrouwenvoetbal volgend jaar achttien in plaats van zestien teams telt. De mannen in Spanje hopen hun seizoen nog wel af te kunnen maken.
Meer uit Voetbal
NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
11 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
17 uur geleden