Spaanse voetbalbond dreigt met juridische stappen tegen Hermoso
MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond (RFEF) dreigt met juridische stappen tegen speelster Jennifer Hermoso en speelstersvakbond Futpro omdat Hermoso heeft verklaard dat de kus die ze kreeg van voorzitter Luis Rubiales niet met instemming gebeurde.
De RFEF stelt dat Hermoso heeft gelogen en zegt dat de speelster de voorzitter optilde tijdens de huldiging na het behalen van de wereldtitel door de Spaanse vrouwen. De RFEF heeft in het statement foto's toegevoegd, die dit verhaal moeten ondersteunen.
Hieruit blijkt dat Rubiales ondanks alle ophef over de kus die hij gaf aan Hermoso kan blijven rekenen op steun van de bond. Voorzitter Rubiales weigerde vrijdag op te stappen. Zijn besluit leidde tot veel verontwaardiging. De Spaanse speelsters hebben laten weten niet meer te willen spelen voor hun land zolang Rubiales voorzitter blijft. De Spaanse regering wil stappen nemen tegen de voorzitter en ook de internationale spelersvakbond FIFpro en de Spaanse Hoge Raad voor de Sport (CSD) hebben maatregelen aangekondigd.
Rubiales zei vrijdag dat de kus met instemming gebeurde, maar Hermoso ontkende dit in een verklaring op social media.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil zondag later aan de topper tegen PSV beginnen. "Dat hebben we aan de KNVB gevraagd ", zei trainer Robin van Persie op een persconferentie na de zege op Panathinaikos (3-1) in de Europa League. "Het is qua herstel wel echt een verschil nu we deze wedstrijd tegen Panathinaikos laat op de avond hebben gespeeld. Wij denken dat het fair is. Of we denken dat we kans maken? Zeker, anders zouden we dat verzoek niet doen."
1 uur geledenFREIBURG (ANP) - FC Utrecht heeft ook de derde wedstrijd in de Europa League verloren. De ploeg van trainer Ron Jans ging bij SC Freiburg in Duitsland met 2-0 onderuit. Yuito Suzuki en Vincenzo Grifo scoorden voor de Duitsers.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in het hoofdtoernooi van de Europa League niet langer puntloos. Het elftal van trainer Robin van Persie won tijdens de derde speelronde in De Kuip met 3-1 van Panathinaikos, dat drie weken geleden thuis onderuitging tegen Go Ahead Eagles (1-2).
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de eerste overwinning geboekt in de Conference League. In een regenachtig Alkmaar versloeg de ploeg van coach Maarten Martens Slovan Bratislava met 1-0.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League voor een grote verrassing gezorgd. De Deventenaren waren voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Aston Villa, dat drie weken eerder nog Feyenoord in De Kuip had verslagen (0-2).
11 uur geledenGDANSK (ANP) - De nieuwe bondscoach Arjan Veurink heeft nog wat langer nodig om een aanvoerster te kiezen voor het Nederlands voetbalelftal. Verdedigster Dominique Janssen is een van de kandidaten en draagt vrijdag de band bij de eerste wedstrijd onder Veurink in en tegen Polen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De aftrap van de wedstrijd tussen Feyenoord en Panathinaikos in de Europa League is uitgesteld naar 21.00 uur. Dat meldt Feyenoord op de eigen website.
17 uur geleden