Spaanse vicepremier Iglesias stapt uit kabinet voor regiopolitiek
MADRID (ANP) - De Spaanse vicepremier Pablo Iglesias stapt uit de regering om mee te gaan doen aan de verkiezingen in mei in de regio Madrid. Iglesias van de linksradicale partij Unidas Podemos zegt dat Madrid een linkse regering nodig heeft en dat hij daarbij kan helpen.
De Spaanse premier Pedro Sánchez moet volgens media blij zijn met het vertrek van Iglesias. De sociaaldemocratische PSOE van de premier regeert al langer dan een jaar samen met Unidas Podemos in een minderheidsregering. De twee regeringspartners hebben echter in toenemende mate en steeds vaker ruzie over allerlei onderwerpen.
Sánchez wilde eerder eigenlijk helemaal niet dat Iglesias zelf in het kabinet kwam te zitten. Iglesias ligt bovendien door een reeks incidenten onder vuur in de PSOE, onder meer over zijn recente steun aan relschoppers in een aantal Spaanse steden.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en België doen onderzoek naar een treinverbinding tussen Eindhoven en Brussel. Het kan gaan om nieuw spoor, maar ook om een nieuwe treindienst over bestaand spoor.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.
3 uur geleden