Spaanse vicepremier Iglesias stapt uit kabinet voor regiopolitiek
MADRID (ANP) - De Spaanse vicepremier Pablo Iglesias stapt uit de regering om mee te gaan doen aan de verkiezingen in mei in de regio Madrid. Iglesias van de linksradicale partij Unidas Podemos zegt dat Madrid een linkse regering nodig heeft en dat hij daarbij kan helpen.
De Spaanse premier Pedro Sánchez moet volgens media blij zijn met het vertrek van Iglesias. De sociaaldemocratische PSOE van de premier regeert al langer dan een jaar samen met Unidas Podemos in een minderheidsregering. De twee regeringspartners hebben echter in toenemende mate en steeds vaker ruzie over allerlei onderwerpen.
Sánchez wilde eerder eigenlijk helemaal niet dat Iglesias zelf in het kabinet kwam te zitten. Iglesias ligt bovendien door een reeks incidenten onder vuur in de PSOE, onder meer over zijn recente steun aan relschoppers in een aantal Spaanse steden.
Meer uit Buitenland
RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
20 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
56 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
1 uur geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
4 uur geleden