Spaanse titelkandidaat Alcaraz ontsnapt aan uitschakeling
PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is op Roland Garros aan uitschakeling ontsnapt. De Spaanse tiener leek in Parijs te worden verslagen door zijn landgenoot Albert Ramos Viñolas, maar hij richtte zich nog net op tijd op en won in vijf sets: 6-1 6-7 (7) 5-7 7-6 (2) 6-4. In de vierde set overleefde Alcaraz een wedstrijdpunt, op de service van Ramos Viñolas. De nummer 44 van de wereld sloeg een vrij eenvoudige forehand in het net.
De partij op het volgepakte Court Simonne Mathieu, de derde baan op Roland Garros, duurde 4 uur en 34 minuten.
In de beslissende set maakte Alcaraz ook nog een 3-0-achterstand ongedaan. Na ruim 4,5 uur maakte hij het af met een lovegame en op zijn eerste matchpoint sloeg hij een sterke service.
Volle tribunes
"Het overleven van het wedstrijdpunt veranderde alles", zei Alcaraz na afloop. "Het voelt als in eigen huis spelen. Zonder het publiek was het onmogelijk om deze te winnen." Omdat Alcaraz in dezelfde helft van het schema zit als Rafael Nadal en Novak Djokovic werd hij ingedeeld op een kleinere baan. Op de tribunes van het relatief kleine stadion was geen plek meer vrij.
De 19-jarige Alcaraz geldt na zijn stormachtige ontwikkeling als een van de kandidaten voor de titel in Parijs. Hij won in aanloop naar Roland Garros het masterstoernooi van Madrid, waar hij achtereenvolgens Nadal, Djokovic en Alexander Zverev versloeg. De sensatie van dit jaar had ook al het masterstoernooi van Miami gewonnen.
Alcaraz, die op Roland Garros als nummer 6 is geplaatst, speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Sebastian Korda of de Fransman Richard Gasquet.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
4 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
5 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
18 uur geleden