Spaanse titelkandidaat Alcaraz ontsnapt aan uitschakeling
PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is op Roland Garros aan uitschakeling ontsnapt. De Spaanse tiener leek in Parijs te worden verslagen door zijn landgenoot Albert Ramos Viñolas, maar hij richtte zich nog net op tijd op en won in vijf sets: 6-1 6-7 (7) 5-7 7-6 (2) 6-4. In de vierde set overleefde Alcaraz een wedstrijdpunt, op de service van Ramos Viñolas. De nummer 44 van de wereld sloeg een vrij eenvoudige forehand in het net.
De partij op het volgepakte Court Simonne Mathieu, de derde baan op Roland Garros, duurde 4 uur en 34 minuten.
In de beslissende set maakte Alcaraz ook nog een 3-0-achterstand ongedaan. Na ruim 4,5 uur maakte hij het af met een lovegame en op zijn eerste matchpoint sloeg hij een sterke service.
Volle tribunes
"Het overleven van het wedstrijdpunt veranderde alles", zei Alcaraz na afloop. "Het voelt als in eigen huis spelen. Zonder het publiek was het onmogelijk om deze te winnen." Omdat Alcaraz in dezelfde helft van het schema zit als Rafael Nadal en Novak Djokovic werd hij ingedeeld op een kleinere baan. Op de tribunes van het relatief kleine stadion was geen plek meer vrij.
De 19-jarige Alcaraz geldt na zijn stormachtige ontwikkeling als een van de kandidaten voor de titel in Parijs. Hij won in aanloop naar Roland Garros het masterstoernooi van Madrid, waar hij achtereenvolgens Nadal, Djokovic en Alexander Zverev versloeg. De sensatie van dit jaar had ook al het masterstoernooi van Miami gewonnen.
Alcaraz, die op Roland Garros als nummer 6 is geplaatst, speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Sebastian Korda of de Fransman Richard Gasquet.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
8 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
11 uur geleden